Publicat 16 Apr 2008 | Reactualizat 15 Mai 2008 | Expiră 17 Mai 2008

ACTUAR

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profesionalism si seriozitate
Limba engleza - nivel avansat
Experienta minima - 3 ani pe un post similar

Descrierea jobului

-determinarea valorii rezervelor tehnice;
-controlul activelor admise să acopere rezervele tehnice si/sau matematice;
-calculul primelor de asigurare.
-calculul marjei de solvabilitate minime;
-calculul marjei de solvabilitate de care dispune asigurătorul;
-calculul beneficiilor obţinute din fructificarea activelor admise să acopere rezervele tehnice pentru asigurările de viaţa
elaborarea, certificarea şi transmiterea către Comisia de Supraveghere a Asigurarilor a raportului actuarial anual, al cărui conţinut şi formă sunt stabilite prin norme;
-certificarea tuturor rapoartelor transmise către Comisia de Supraveghere a Asigurărilor care conţin calculele prevăzute de lege

Descrierea companiei

Companie de Asigurare si Reasigurare
Doar asigurari generale
Fara RCA

Expirat
ACTUAR  -  SC CERTASIG SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles