Gratis

Achizitor imobiliar / Evaluator imobiliar

FideliaCasa
2 poziții

Candidatul Ideal

Îți va fi ușor să ai succes în această profesie dacă:
  • îți place să cunoști oameni noi
  • știi să asculți și să înțelegi nevoile acestora
  • ești atent la detalii și meticulos în ceea ce faci
  • ești o persoană organizată, căreia îi place să lucreze planificat
  • îți place să lucrezi într-un mediu organizat
  • te motivează să-ți atingi și depășești obiectivele
  • îți place să lucrezi în echipă
  • iti place munca de teren
  • deții auto personal

Descrierea jobului

Ce va trebui să faci tu:
- prospectarea zonei alocate atât în mediul online cât și în teren - identificarea imobilelor care apar la vânzare;
- prezentarea serviciilor oferite de companie proprietarilor de imobile;
- evaluarea proprietatilor;
- negocirea pretului de vanzare, a onorariului si incheierea contractelor de prestari servicii;
- preluarea imobilelor și introducerea acestora în baza de date a companiei;
- promovarea proprietăților din portofoliu pe site-ul companiei și pe alte canale de specialitate;
- gestionarea portofoliului de clienți vânzători.

Dacă vei fi colegul nostru vei beneficia de :
- șansa de a lucra în cea mai mare companie imobiliară din Iași;
- o echipă performantă alături de care să crești și să te dezvolți profesional;
- training;
- salariu fix;
- bonusuri care să te motiveze sa devii performant;
- program flexibil.

Descrierea companiei

De ce FideliaCasa?

Pentru că suntem de peste 22 ani pe piața imobiliară ieșeană, iar asta înseamnă competență și siguranță. În această perioadă am încheiat peste 14.000 de tranzacții imobiliare.

Pentru că funcționăm în 2 sedii proprii, poziționate în zone de interes pentru clienți.

Pentru că îți oferim un mediu profesionist de lucru, bine organizat și cu o structură organizațională bine definită. Astfel, pentru a performa cât mai rapid, vei beneficia de suport din partea departamentelor: Marketing, Achiziții, Planificare, Vanzari, Juridic, Creditare.

Pentru că vei beneficia de clienți atrași de site-ul companiei, celelalte portalui imobiliare dar și de ofertele imobiliare unice, dezvoltate de acționariatul companiei. Acestora li se adaugă cele peste 700 de recomandări anuale venite din partea foștilor clienți.

Pentru că spiritul tău competitiv va fi provocat lună de lună, prin diferite concursuri cu premii, iar performanța pe termen lung îți va fi răsplătită la fiecare final de an, în cadrul Galei de decernare a premiilor anului.
Pentru ca am participat la formarea a peste 300 de consultanti imobiliari.
Pentru că știm să ne distrăm și să ne bucurăm.

Fă ”un pas în viață” și alătură-te echipei FideliaCasa!
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024