Publicat 21 Mai 2019 | Expiră 21 Iun 2019

ACHIZITOR CEREALE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii universitare (studiile agronomice prezintă avantaj)
• Minim 1 an experienţă în achiziții cereale
• Cunoașterea activității logistice pe lanțul de achiziție, conservare și depozitare a produselor
• Abilități excelente de comunicare și negociere
• Capacitate de analiză și luare de decizii
• Capacitate de adaptare la situații noi și de lucru în echipă
• Cunoştinţe de utilizare a calculatorului (MS Office)
• Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Căutăm un Achizitor Cereale talentat şi entuziast, dornic să se alature echipei noastre şi să gestioneze relaţia directă cu fermierii din zona:Teleorman ;Giurgiu;Olt;Dolj pentru contractarea unor cantitati mari de cereale(grau etc)
Responsabilitati:
Identifică și inițiază relații comerciale cu fermierii din aria sa de responsabilitate
• Răspunde de îndeplinirea obiectivelor stabilite;
• Are în vedere creşterea volumului de achiziții cereale și extinderea ariei de acoperire alocate;
• Inițiază contracte, negociază prețuri și condiții comerciale;
• Întocmeşte contractele de achiziție și le transmite împreună cu documentele aferente către dep. Execuție contracte;
• Respectă procedurile firrmei cu privire la conţinutul dosarului de achiziție şi modul de circulaţie al tuturor documentelor necesare;
• Monitorizează gradul de execuție și conciliază eventualele probleme;
• Urmăreşte modificările şi completările Bazei de date cu fermierii din zona de activitate;
• Cunoaşte situaţia centralizată pe clienţi / fermieri / furnizori a tuturor contractelor întocmite (informaţiile legate de suprafeţe, cantităţi, produse contractate, valori);
• Menţine şi promovează în piaţă imaginea firmei în zona sa de activitate;
• Se informează cu privire la activitatea în piaţă de achizitii cereale;
• Întocmeşte zilnic raportul cu activitatea desfăşurată;
• Răspunde de soluţionarea eventualelor probleme care apar în relaţia cu fermierii din zona sa de responsabilitate;

S.C PAMBAC S.A Bacau , unul dintre principalii producatori nationali din domeniul morarit , panificatie , lider pe piata de paste fainoase si detinator al brandurilor Pambac, Grania

Expirat
ACHIZITOR CEREALE  -  PAMBAC S.A