Gratis

Accounts Payable Accountant

SOCAR

Candidatul Ideal

Ca și tine, suntem mereu în miscare si iti propunem să ne cunoaștem dacă bifezi:
  • Studii superioare de specialitate;
  • Notiuni de contabilitate si fiscalitate de baza;
  • Minim 2 ani experinta in domeniul contabil;
  • Cunoștințe Microsoft Office (Word, Excel – nivel mediu/avansat, PowerPoint, Outlook);
  • Engleza – nivel mediu;
  • Atenție la detalii si orientare spre rezultat;
  • Flexibilitate si adaptare usoara la schimbari;
  • Cunoasterea programului contabil SAP constituie avanta

Descrierea jobului

Susținem oamenii puși pe treaba si te invităm să faci o oprire în echipa noastră, in rolul de Accountant, pentru Bucuresti, in cadrul companiei SOCAR Petroleum.

Misiunea ta: sa participi la activitatile departamentului de contabilitate.

Activitati care te vor ajuta sa iti indeplinesti misiunea:
  • Contabilitatea stocurilor de combustibil in reataua de distributie carburant, incepand cu verificarea indeplinirii conditiilor contractuale convenite pentru furnizare, pana la verificarea rezultatelor contabile privind aceste stocuri si rapoarte conform procedurilor interne;
  • Contabilitatea stocurilor de produse petroliere din depozitul de combustibil;
  • Expertiza in achizitii interne si intracomunitare, importurilor sau achizitiilor in zona libera cu toate implicatiile contabile si fiscale care apar in procesarea si raportarea acestora;
  • Gestionarea relatiei cu furnizorii de produse petroliere (dubla verificare lunara a extrasului de cont cu furnizorul cu privire la reduceri, confirmari de sold si totodata tinerea la zi a bazei de date a contractelor in vigoare);
  • Propune spre plata facturile scadente pentru furnizorii de combustibili;
  • Inregistrarea consumului lunar de combustibil al parcului auto, inclusiv analiza tratamentului fiscal ce urmează a fi aplicat;
  • Verificarea si inregistrarea facturilor de transport pentru vanzarea cu amanuntul si cu ridicata;
  • Alte sarcini cerute de supervizorul direct
Te alimentăm cu: pachet financiar competitiv, bonus de performanta, asigurare de sanatate, abonament fitness si multe altele.

Dacă ți-am starnit interesul pentru acest rol, accesează „aplică” pentru a ne trimite CV-ul tău.

Ne dorim să fim motorul în noile tale proiecte profesionale! Fă o oprire la noi!
Echipa de recrutare SOCAR

SOCAR a intrat pe piața din România prin subsidiara SOCAR Petroleum S.A. în 2011 si a devenit unul dintre jucătorii importanți pe piața distribuției de carburanți din România. Până în prezent, investițiile companiei SOCAR în economia românească au creat aproximativ 800 de locuri de muncă, fiind de altfel în continuă creștere.

SOCAR – motorul proiectelor tale, este brandul care sprijină oamenii și afacerile implicate în proiecte mari și mici care au nevoie de un suport real în munca lor, oferindu-le carburant și servicii de calitate.

Oferim o gamă extinsă de produse și servicii în domeniul comerțului de carburanți, lubrifianți, produse petrochimice și bitum, devenind unul dintre jucătorii importanți pe piața de distribuție de carburanți și comercializare produse petroliere din România.

Pâna în prezent deținem un număr de 75 de stații proprii și operăm 3 depozite: Teiuș, Onești și Constanța.

Fiecare coleg al echipei SOCAR este un ambasador al brandului și ne dorim să facem plinul cu energie astfel încât să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional!

Poți găsi multe detalii despre noi accesând website-ul nostru: https://www.socar.ro/

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024