Publicat 29 Iul 2008 | Reactualizat 25 Sep 2008 | Expiră 27 Sep 2008

ACCOUNTANT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare pe profil economic
- experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara
- experienta in operarea contabilitatii financiare
- cunostinte bune de operare cu MS Office
- cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

- inregistrarea facturilor privind achizitiile de utilitati, servicii, etc;
- inregistrarea documentelor de casa si banca;
- inregistrarea deconturilor;
- inregistrarea mijloacelor fixe si a amortizarii;
- inregistrarea descarcarii gestiunii de stocuri;
- intocmirea statelor de salarii, calculul si inregistrarea in contabiliate a acestora;
- intocmirea declaratiilor fiscale si a declaratiilor salariale;
- verificarea statelor de salarii;
- verificarea declaratiilor fiscale;
- reprezentarea clientilor societatii in fata autoritatilor fiscale;
- intocmirea si verificarea raportarilor interne;
- coordonarea si evaluarea personalului din subordine.

Mattig, Petrescu & Partners SRL este o firma de consultanta romano-elvetiana infiintata in aprilie 2005. In prezent prestam servicii de contabilitate si consultanta financiara indeosebi pentru filiale romanesti ale unor societati straine. Clientii nostri sunt atat firme de marime medie cat si firme mari cu orientare catre bursa.

Expirat
ACCOUNTANT  -  Mattig, Petrescu & Partners SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles