Accountant

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Permanent Placement cauta un Accountant, pentru clientul sau furnizor de echipamente electrice si componente pentru instalatii electirce de joasa tensiune.

Responsibilities:

·      Operatiuni de contabilitate primara conform cerintelor locale;

·      Inregistrarea in soft-ul contabil de: facturi de la furnizori interni si externi, plati si incasari, documente de registru de casa, alte documente contabile;

·      Asigurarea documentației adecvate pentru facturi și alte documente financiare;

·      Responsabila pentru reconcilierea extraselor bancare, a registrului de casa si a soldurilor de clienti si furnizori;

·      Verificarea și arhivarea documentelor primare (facturi, registru de casa) în conformitate cu procesele și procedurile interne;

·      Verificarea rapoartelor privind cheltuielile cu angajații și asigurarea indeplinirii cerințele interne și fiscale;

·      Implicarea în pregătirea declarațiilor de TVA și a altor declarații fiscale pentru autoritățile locale;

·      Ofera suport departamentului financiar in perioade de inchidere de luna si cu alte cerinte ad-hoc;

·      Monitorizarea plăților clienților, iar în cazul depasirii termenului de plata de catre acestia, acesta va trimite memento-uri și un raport cu privire la situația conturilor clienților.

·      Gestionarea intrebarilor financiare ale clienților, răspunzând rapid și eficient la toate solicitarile primite din partea clientului (prin telefon, fax și e-mail)

Candidate Profile:

·      Accountant middle 2-4 ani experienta

·      Engleaza minim mediu

·      Limbi straine:engleza – avansat

·      Cunostinte operare PC: Ms Office – avansat

·      Soft-uri specifice: SAP

·      Persoana organizata

Beneficii

·      Salariu atractiv;

·      Tichete masa

·      Abonament clinica medicala

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 21 apr. 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 21 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos