Account Seizure Im​plementation Specialist

ALIOR BANK S.A. VARSOVIA - SUCURSALA BUCURESTI 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

A little about you:
  • Studii universitare profil economic;
  • Minim 3 ani de activitate în domeniul financiar/bancar/popriri;
  • Cunoștințe solide privind legislația priving;
  • Limba engleză (citit, vorbit, scris)- nivel mediu - avansat;
  • Cunoștințe avansate de MS Office;
  • Excelente abilități de comunicare;
  • Capacitatea de desfășurare a activităților independent;
  • Abilități de lucru în condiții de stres;
  • Atenție la detalii;
  • Abilitatea de a respectă termene limita strânse;
  • Abilitatea de a desfășura mulți-taskuri.

Descrierea jobului

Day by Day:
  • Verifica debitorii popriti sau aflati in insolventa in softul bancii.
  • Indisponibilizeaza sumele din conturile debitorilor popriti, conform adreselor de poprire primite.
  • Vireaza disponibilul catre executori conform adreselor de infiintare a popririlor.
  • Transmite adrese de raspuns la solicitarile de poprire.
  • Proceseaza sistarea popririlor conform adreselor primite de la executori.
  • Proceseaza si efectueaza plata, conform termenelor legale, prin deblocarea conturilor poprite si virarea sumelor indisponibilizate in contul indicat de organul de executare.
  • Inchide conturile debitorilor conform adreselor de insolventa.
  • Arhiveaza documentele procesate.
  • Desfasoara alte activitati conexe privind activitatea de popriri.
  • Elaboreaza si actualizeaza procedurile interne legate de Obiectivul postului.
  • Elaboreaza si acorda suport pentru analize si specificatii de business legate de obiectivul postului.
  • Elaboreaza scenarii de test si efectueaza testarea aplicatiilor folosite pentru realizarea obiectivelor postului, participa activ la UAT.
  • Intocmeste rapoarte pentru monitorizare si masurarea activitatilor legate de managementul performantei.
  • Efectueaza sarcinile solicitate de catre superiorul direct.
  • Prelucreaza date cu caracter personal ale clientilor si clientilor prospecti in scopul administrarii relatiei de afaceri dintre clienti si banca Administrarea popririlor pentru clienti/non-clienti in sistemele interne si penru adminitrarea fisierelor de reconciliere cu Telekom – Cash in file, Device financing file si Active and Acquired file.

Alior Bank SA a inceput sa functioneze in anul 2008 ca un nou tip de banca, combinand regulile bancare tradtionale cu solutii si produse inovatoare. Banca s-a remarcat prin oferirea clientilor de produse si servicii bancare inovatoare care anterior nu erau disponibile pe piata poloneza.

Alior Bank a crescut dinamica si si-a consolidat rapid pozitia pe piata printr-o oferta de produse si servicii inovatoare, stabilind noi standarde de calitate in sectorul financiar-bancar din Polonia si combinand principiile bancare traditionale cu solutiile digitale. In anul 2013, banca a stabilit un partenriat strategic cu operatorul de telefonie mobila T-Mobile Polonia, cu scopul de a oferi servicii bancare inovatoare pe piata poloneza. Parteneriatul s-a dovedit rapid a fi unul de succes, Alior Bank extinzandu-si activitatea in Romania, in octombrie 2017, prin lansarea proiectului financiar digital “Telekom Banking”, in parteneriat cu Telekom Romania. Parteneriatul ofera persoanelor fizice o gama variata de operatiuni bancare, credite si produse de economisire, precum si acces la o platforma online de schimburi valutare in conditii foarte avantajoase.

Pe parcursul carierei sale, Alior Bank a castigat diverse premii, precum: “Cea mai buna banca pentru companii”, in conformitate cu Forbes, “Banca cu cea mai rapida crestere” – Liderii bancii mondiale primesc “Crystal Emblem” in plebiscitul European Trusted Brands, “Cea mai buna utilizare a IT in retail banking”- Banking Technology Awards, “Best european retail 2014 si 2015, “Best Customer Facing Technology”- Retail Banking Conference & Awards in 2016.

Echipa Alior Bank este un tanara, entuziasta si ambitioasa ce lucreaza permanent la indeplinirea misiunii de a oferi clientilor un alt stil de banking, mai simplu, mai rapid, mai accesibil si mai digital. Cautam sa cream o echipa de oameni talentati si cu spirit de echipa, oameni cu o mentalitate de castigatori, care stiu sa exploateze oportunitatile de crestere. Oferim un mediu profesional in care inovatia, tehnologia si centralitatea clientului sunt definitorii.

Daca iti doresti sa reusesti, iti place munca in echipa si colaborarea, esti dedicat si ambitios, te asteptam sa te alaturi echipei Alior Bank.

Publicat 3 Iun. 2022 Reactualizat 1 Iul. 2022 Expiră 3 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.