Publicat 31 Mar 2008 | Expiră 31 Mar 2008

Account Representative

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe:

- studii superioare sau experienta relevanta;
- experienţa n vnzări indirecte (distribuţie)
- cunoaşterea pieţei IT
- spirit de echipă, rezistenţă la stres, dinamic(ă), responsabil(ă), abilităţi de comunicare, spontaneitate
- managementul clientului
- cunoaşterea limbii engleze – nivel mediu
- operare PC (MS Office), cunoaşterea unei aplicaţii ERP

Descrierea jobului

Responsabilităţi:

- prezentarea produselor, preluarea şi procesarea comenzilor
- menţinerea şi extinderea portofoliului de clienţi prin noi vanzari
- promovarea serviciilor şi produselor firmei
- realizarea planului individual de vânzări
- încheierea contractelor specifice activităţii
- menţinerea relaţiei cu actualii clienţi
- actualizarea permanentă a bazei de date
- răspunde de respectarea termenelor de plată
- întocmeşte rapoarte privind activitatea desfasurată (vânzări, încasări, etc.)
- redactarea de oferte şi încheierea de contracte
- respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei şi a brandurilor comercializate

Ofertă:

- pachet salarial motivant, telefon mobil
- oportunitatea dezvoltării unei cariere într-un mediu de lucru profesionist şi competitiv

Despec Romania este o firma de distributie IT care face parte dintr-un concern international ce cuprinde peste 20 de filiale in toata lumea.
Misiunea noastra este sa devenim partenerul perfect al clientilor nostri, oferindu-le cea mai variata gama de produse, iar serviciile sa se ridice la standarde internationale.

Expirat
Account Representative  -  Despec Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles