Publicat 09 Ian 2017 | Reactualizat 19 Ian 2017 | Expiră 09 Feb 2017

ACCOUNT MANAGER

CONFIDENTIAL
1 post

Candidatul ideal

• Absolvent al unei universitati tehnice (Facultatea de instalatii este un avantaj);
• Experienta de succes certificata in vanzari in domeniul instalatii, climatizare, termice, ventilatie, automatizari, materiale de constructii;
• Abilitati excelente de utilizare PC, un plus poate fi experienta in utilizarea unui CRM;
• Abilitati excelente de comunicare si prezentare, cunoasterea limbii engleze este un avantaj;
• Buna capacitate de relationare, sociabil(a);
• Disponibilitate de calatorie in zona desemnata;
• Dorinta de afirmare profesionala.

Descrierea jobului

Nu aplicati decat daca sunteti o persoana dinamica dornica sa lucreze intr-o companie dinamica.
Aplicarea se face doar telefonic la numarul 0728670680 in perioada 10-31 ianuarie 2017, in zilele de marti, miercuri si joi, in intervalul orar 16-18.

DESCRIEREA JOBULUI:
• Promovarea echipamentelor aflate in portofoliu;
• Ofertarea echipamentelor din portofoliul de produse;
• Administrarea bazei de date de clienti existenti;
• Dezvoltarea de noi relatii comerciale in concordanta cu politica comerciala a companiei;
• Colaborarea cu Managerul canalului de distributie pentru indeplinirea obiectivelor.

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
• Dezvoltarea retelei de distributie a produselor pe care compania le reprezinta in mod unic in Romania si ofertarea in mod proactiv a proiectelor din zona atribuita in concordanta cu politica comerciala a firmei;
• Atingerea obiectivelor calitative si cantitative de vanzari stabilite;
• Dezvoltarea cifrei de vanzari folosind canalele existente dar si dezvoltarea strategica de canale noi de vanzare;
• Promovarea produselor si serviciilor companiei prin intermediul vizitelor periodice in zona alocata.

BENEFICII:
• Perspectiva unei cariere in cadrul unei companii cu traditie pe piata de HVAC prin reprezentarea unor branduri competitive pe piata produselor de climatizare;
• Formare profesionala de specialitate la cel mai inalt nivel la producatorii reprezentati;
• Pachet salarial competitiv corelat cu realizarile profesionale. Un Account Manager poate castiga anual intre 20.000 € (daca are rezultate medii) si 40.000 € (daca are rezultate excelente);
• Autovehicul de serviciu;
• Asigurare medicala privata;
• Alte beneficii.

Companie specializata in importul si distributia de echipamente profesionale de climatizare cu solutii complete pentru fiecare domeniu.

ACCOUNT MANAGER  -  CONFIDENTIAL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă