Publicat 22 Sep 2008 | Reactualizat 21 Oct 2008 | Expiră 23 Oct 2008

Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare (avantaj studii in domeniul turismului);
- Experienta în vanzari de servicii cu clienti corporate (avantaj experienta in domeniul turismului);
- Cunostine in utilzarea MS office;
- Capacitate de mobilizare, iniţiativă şi inovaţie;
- Foarte bune abilităţi de comunicare, identificare a nevoilor şi inter-relaţionare, flexibil si empatic;
- Abilităţi de lucru în echipă, dar şi de organizare eficientă a activităţii individuale;
- Atitudine proactivă, orientare către rezultate şi performanţă;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunoaşterea limbii engleze nivel conversational;
- Reprezinta un avantaj participarea la cursurile suplimentare de specializare în vânzări şi negociere.

Descrierea jobului

- Prospectarea continuă a pieţei n căutarea de noi clienţi, n vederea extinderii – portofoliului;
- Negocierea, cu prospecţii şi clienţii a condiţiilor tehnice şi comerciale ale contractului;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti, fidelizarea acestora;
- Menţinerea unui standard nalt al prezenţei companiei pe piaţă, transformarea relaţiei de vnzări ntr-un parteneriat comercial pe termen lung;
-Atingerea şi/sau depăşirea target-urilor stabilite;
-Menţinere baza de date relevante legate de contracte şi activitatea de vnzare, n vederea informării managementului;
- Urmarirea situatilor platilor si contactarea clientilor pentru rezolvarea unor eventuale restante de plata;
- Colaborarea permanenta cu agentii de turism pentru dezvoltarea de oferte customizate in functie de nevoile clientului.

- Pachet salarial motivant;
- Instruire continua in domeniu;
- Mediu de lucru activ intr-o echipa tanara.

Clientul nostru este lider in domeniul serviciilor turistice de tip corporate.

Serviciile companiei Contrast HR Consulting:

A) Angajeaza inteligent
- Recrutare si selectie
- Executive Search
- Centru de Evaluare

B) Retentia si dezvoltarea resurselor umane performante
- Inductie organizationala
- Training si Dezvoltare
- Empowerment Workshop

C) Evaluarea si monitorizarea progreselor
- Managementul performantei

web: www.contrast-hr.ro
blog: www.hrcoffee.ro

Expirat
Account Manager  -  Contrast HR Consulting