ACCOUNT MANAGER / BUSINESS SALES REPRESENTATIVE - IT&C

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Noi, NETROM COMUNICATII suntem o companie cu o pozitie bine consolidata in domeniul consultantei in telecomunicatii si tehnologia informatiei, cu un portofoliu de clienti numeros, distribuit la nivel national si facem parte dintr-un grup de firme cu activitate convergenta in IT&C.
Portofoliul de servicii comercializat cuprinde solutii proprii si solutii comercializate in parteneriat cu Telekom Romania, iar acestea acopera un spectru mai larg, incepand de la servicii de telefonie mobila, transfer de date, dezvoltarea de infrastructuri IT/TELEFONIE si software informatic.
In aceasta perioada, NETROM COMUNCIATII isi extinde echipa de vanzari directe si account manager-i pentru a administra corespunzator numarul mare de clienti din portofoliul gestionat dar si pentru extinderea portofoliului cu alti clienti noi.
Astfel, sunt cautate in mai multe judete din tara persoane cu experienta si competente relevante in domeniu, pentru pozitiile :

- ACCOUNT MANAGER

- BUSINESS SALES REPRESENTATIVE

Descrierea jobului

Ce vei face in echipa cu noi?

- vei administra portofolii de clienti existenti si vei identifica potentiali clienti din mediul de afaceri si institutional (B2B) si informatiile relevante despre acestia in vederea initierii procesului de vanzare, iar ulterior vei promova solutii de telefonie mobila, transfer de date si solutii IT din portofoliile TELEKOM ROMANIA si NETROM COMUNICATII cu obiectivul de a creste portofoliul de clienti prin atragerea companiilor medii si mari/institutiilor care utilizeaza servicii de la alti furnizori din industrie;
- vei negocia si vei finaliza procesul de vanzare prin contractare, conform termenilor agreati cu clientii, respectand procedurile existente;
- vei consolida relatiile cu clientii din portofoliul administrat / clientii aflati in diferite etape de negociere prin castigarea increderii acestora;
- vom elabora impreuna/vei elabora individual solutii in baza unui proces complet de analiza a nevoilor;
- vom studia impreuna in mod continuu activitatea competitiei;

Care sunt asteptarile fata de tine?

-sa te caracterizeze responsabilitatea, harnicia, etica profesionala, implicarea si proactivitatea, initiativa si orientarea catre identificarea de solutii;
-sa contribui si tu la atmosfera de la locul de munca, iar din aceasta cauza, este perfect daca esti o fire vesela, optimista si lucrezi confortabil in echipa cu alti colegi;

Ce detalii asociate profilului tau sunt relevante pentru noi ?

- Experienta pe o pozitie de vanzari B2B cel putin 1 an;
- Disponibilitate pentru deplasari in zona alocata in proportie de 70% - implicit avem nevoie de Permis de conducere Categoria B;
- Capacitatea de organizare autonoma a activitatii si identificarea facila a potentialilor clienti noi;
- Orientare spre indeplinirea obiectivelor; respectarea termenelor limita;
- Capacitate de adaptare si asimilare rapida de informatii noi;
- Abilitati avansate de negociere si planificare;
- Comunicare scrisa si orala excelente si competente de operare PC;

Beneficii:

- venit fix, suplimentat de bonificatii corelate cu performantele si evolutia profesionala;
- autoturism de serviciu in regim permanent, logistica IT si de telecomunicatii, etc;
- conditii de munca moderne, un cadru profesional orientat catre performanta;
- posibilitatea dezvoltarii profesionale continue prin training, mentoring si coaching;

NETROM COMUNICAȚII a luat ființă în anul 2003, în contextul dezvoltării accelerate a soluțiilor de telecomunicații și din industria IT, soluții ce promiteau atât schimbarea fundamentală a interacțiunii companiilor în mediul de afaceri prin facilitarea transferului rapid de informații, cât și optimizarea multor fluxuri operaționale prin automatizarea de procese.

Astăzi, NETROM COMUNICAȚII face parte dintr-un grup de firme cu activitate convergentă în IT&C, acoperind un spectru foarte larg de soluții IT și servicii de telecomunicații.

Principalele noastre activități:

- consultanță în IT&C

- account management pentru portofolii de clienți B2B pentru TELEKOM ROMANIA

- proiectare, execuție și mentenanță pentru infrastructuri informatice

- producție software

Pentru ca cei din echipa noastră să performeze optim, am creat condiții de lucru moderne, cu dotări tehnice și logistice fără compromis. Atmosfera de lucru este antrenantă, pozitivă și energizantă, iar provocările asociate proiectelor derulate, stimulează creativitatea si inițiativa personală sau de grup.

Persoanele interesate de evoluție profesională, de muncă într-o companie statornică, solidă financiar, aflată în plin proces de dezvoltare, sunt invitate să își trimită CV-urile către noi la adresa resurseumane@netromholding.ro în vederea evaluării unei potențiale colaborări.

Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 22 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos