Account Manager Bucuresti

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, o companie prezentă de peste 25 de ani pe piața din România, care se axează pe distribuția de echipamente și aparatură de laborator, de proces și cântare industriale, coordonăm un proces de recrutare pentru identificarea unui Account Manager performant.

Cerințe:
  • Studii superioare preferabil în Biologie, Chimie, Biotehnologii, Inginerie Medicală;
  • Experiență relevantă în același domeniu de activitate;
  • Bune competențe de negociere, comunicare, orientare către rezultat și reziliență;
  • Disponibilitate pentru deplasări.

Descrierea jobului

  • Menținerea și dezvoltarea legăturilor cu clienții prin vizitarea acestora;
  • Dezvoltarea și extinderea portofoliului de clienți;
  • Analiza permanentă a zonei de vânzare și a cifrelor de vânzare (dever, marjă, clienți top, etc.);
  • Evidențierea, urmărirea și câștigarea proiectelor majore existente;
  • Aflarea necesităților clienților și emiterea ofertelor;
  • Verificarea comenzilor clienților, controlarea livrării mărfurilor către clienți și urmărirea încasării facturilor;
  • Negocierea contractelor și semnarea lor cu informarea în prealabil a superiorului;
  • Întocmirea rapoartelor solicitate de șeful deptamentului;
  • Suport în instalarea aparatelor prin furnizarea de informații complete către clienți sau ocazional prin livrarea lor;
  • Suport în instalarea aparatelor prin discuții cu clienții referitor la îndeplinirea condițiilor de instalare de către client conform contractului;
  • Respectarea procedurilor sistemului calității aplicabile departamentului și a politicii firmei;
  • Rezolvarea în sens pozitiv și în timp util a reclamațiilor clientilor;
  • Efectuare de prezentări și demonstrații de funcționare.

Kreativehr este o agentie de recrutare si selectie, cu capital autohton! Strategia noastra este de a oferi prin pasiune, implicare și adaptabilitate, un plus pietei de resurse umane. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii nostri de business, acopering cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

Publicat 10 nov. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos