Publicat 13 Feb 2018 | Reactualizat 20 Feb 2018 | Expiră 15 Mar 2018

ACCOUNT MANAGER - DEPARTAMENT VANZARI

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Experienta in vanzari, costituie avantaj domeniul retail, brand-uri, display-uri (3-5 ani);
Foarte bun negociator, abilitati de comunicare, responsabil si orientat spre rezultat;
Permis de conducere categoria B si experienta peste 3 ani;
Cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze;
Experienta in utilizarea calculatorului: softurile de comunicare; Familia Office – Word, Excel, Powerpoint;
Studii superioare constituie un avantaj;
Capacitate de organizare a activitatii flexibile, a proiectelor, cu respectarea deadline-urilor si targetelor de vanzari.

Descrierea jobului

Prospecteaza piata, prezinta, promoveaza si negociaza produsele si serviciile firmei clientilor potentiali si existenti;
Asigura relatia permanenta cu clientii si promoveaza imaginea companiei;
Planifica si organizeaza activitatea, clientii, timpul, astfel incat rezultatele muncii sale sa conduca la rezultate targetate si la maximizarea profitului;
Cunoaste foarte bine produsele, serviciile, departamentele firmei si raspunde de buna colaborare cu clientii, colaboratorii si cu toate departamentele firmei;
Cunoaste piata de profil, concurenta, clientii, furnizorii;
Negociaza contractele, comenzile si raspunde de executarea – derularea acestora in conditii optime si profitabile;
Pastreaza relatiile cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
Dezvolta permanent baza de clienti existenti;
Intocmeste periodic rapoarte vanzari, situatii concurenta, conform procedurilor interne si la solicitarea speciala a superiorului ierarhic;
Participa la sedinte, la targuri, conferinte, seminarii de profil in domeniul de competenta;
Raspunde de realizarea si transmiterea tuturor documentelor financiare conform legislatiei fiscale in vigoare si procedurilor interne contabile;
Analizeaza permanent piata de profil, activitatea proprie, preturile, comenzile, volumul si profitul si prezinta concluzii, rapoarte si solutii conducerii firmei.

Pachet salarial atractiv, inclusiv comision din vanzari.
Telefon mobil, masina de serviciu.
Mediu de lucru tanar, competent, interesant, antrenant;
Evaluari periodice, prime, bonusuri, o cultura organizationala bazata pe respect si performanta.

Sub spectrul unei economii in formare, compania noastra desfasoara activitati in diferite domenii: furnizarea de sisteme de afisaj, mobilier metalic si elemente de infrastructura pentru retail; productia de display-uri si sisteme de afisaj din materiale plastice; importul si furnizarea de imbracaminte identitara si materiale promotionale precum si ample servicii de montaj specifice activitatilor noastre.

ACCOUNT MANAGER - DEPARTAMENT VANZARI  -  ARTMATCH SRL