Publicat 17 Oct 2017 | Reactualizat 14 Nov 2017 | Expiră 17 Nov 2017

Account Manager / Customer Service

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Persoana cu bune abilitati de comunicare (la telefon si fata in fata), negociere, proactiva, dinamica, persuasiva si orientata catre client si rezultat;
-Profilul ideal este completat de spirit analitic, capacitatea de a lucra sub presiunea clientilor, flexibilitate si imaginatie;
-Cunostinte medii de limba engleza;
-Bune cunostinte de operare computer (Windows, MS Office);
-Experienta in customer service sau vanzari (contact direct cu clientii) in industria grafica sau in IT poate fi un plus;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Se ocupa de imbunatatirea relatiei cu clientii existenti si actioneaza pentru a exploata potentialul portofoliului;
- Urmareste volumul lunar realizat cu clientii existenti si propune rapid masuri cand apar scaderi ale acestuia;
- Identifica oportunitatile de dezvoltare a volumului de business cu clientii existenti, actioneaza activ pentru atragerea de noi clienti;
- Invata sa propuna solutii personalizate pentru a raspunde necesitatilor clientilor.
- Ofera feed-back privire la evolutia pietei si actiunile competitorilor;
- Genereaza documente specifice activitatii de customer service (oferte, comenzi de vanzare, rapoarte, facturi etc);
- Actioneaza in sensul recuperarii creantelor de la clientii din portofoliu;
- Indeplineste criteriile de performanta propuse de managementul companiei;
- Mediu de lucru curat, placut, intr-o companie in dezvoltare, intr-o locatie usor accesibila (Sema Parc);
- Salariu avantajos in concordanta cu performanta realizata;

Compania Grup Transilvae furnizeaza solutii hardware si software pentru industria grafica (HP , MGI, Canon-Oce, Esko, EFI, Caldera, X-rite, Adobe, Apple, Tecco) si servicii de consultanta dedicate.

Expirat
Account Manager / Customer Service  -  Grup Transilvae