Publicat 06 Mai 2008 | Reactualizat 03 Iun 2008 | Expiră 06 Iun 2008

ACCOUNT EXECUTIVE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•Experienţă (minim 1 an) demonstrată n cel puţin unul din segmentele de business referitoare la deservirea clienţilor (tipografie, agentie de publicitate)
•Uşurinţă n adoptarea unor atitudini proactive pentru servirea clienţilor
•Disponibilitatea de asumare a unor riscuri şi demonstrarea unor iniţiative n termeni de ajutor tehnic oferit clienţilor
•Abilităţi de negociere şi gestionare a conflictelor

•Excelente abilităţi de comunicare verbală (telefonică) inclusiv de ascultare activă
•Abilităţi şi experienţă dovedite n furnizarea unui client service eficient
•Capacitatea de concentrare efectivă pe nevoile unui client şi abilitatea de a oferi soluţii şi/sau alternative la solicitările clienţilor
•Capacitatea de a explica toate cerinţele procedurale clienţilor, clar şi concis, la telefon
•Capacitatea de analiză şi de luare a unor iniţiative n funcţie de specificul diverselor situaţii cu care se confruntă
•Abilităţi dovedite de autocontrol şi rezistenţă la stress, de adaptare imediată la presiunile şi schimbările mediului de lucru
•Bune cunoştinţe de utilizarea calculatorului

Descrierea jobului

-Crează şi gestionează relaţii foarte bune cu clienţii
-Negociază şi semnează contracte şi agreement-uri cu clientul în vederea oficializării unor reguli şi a unui mod de lucru în derularea relaţiilor cu aceştia
-Gestionează cererile de ofertă primite din partea clienţilor
-Oferă asistenţă clienţilor privind completarea formularelor de cerere de ofertă
-Recepţionează cererile de ofertă folosind toate mijloacele de comunicare agreate
-Verifică, dacă este necesar, cu ajutorul Consultantului Tehnic, specificaţiile tehnice ale lucrării solicitate de client
-Verifică, prin consultarea Departamentului Producţie, posibilitatea de realizare a lucrării în termenul solicitat de client din punctul de vedere al programării lucrărilor în producţie
-Verifică, prin consultarea Serviciului Comercial, posibilitatea de realizare a lucrării solicitate de client din punctul de vedere al materiilor prime şi materialelor necesare
-Înaintează cererea de ofertă către compartimentul responsabil pentru calculaţii de preţ şi urmăreşte efectuarea calculaţiei solicitate în termenul agreat cu clientul
-Centralizează informaţiile menţionate mai sus şi rediscută termenele solicitate de client în cazul în care apar dificultăţi de realizare a lucrării solicitate din punctul de vedere al disponibilităţii resurselor tehnice, de timp sau materiale
-Se asigură că există feedback la toate ofertele pe care le prezintă clientului
-Analizează permanent procentajul de materializare a cererilor de ofertă în comenzi ferme pentru fiecare client gestionat
-Recepţionează, în urma ofertelor emise către client, comenzile ferme din partea acestora
-Verifică completitudinea formularului de comandă fermă din punctul de vedere al existenţei caracteristicilor tehnice, al preţurilor, al termenelor de execuţie, de livrare, respectiv de plată a serviciilor prestate
Producţie şi Serviciul Facturare-Desfacere
-Urmăreşte respectarea de către client a termenelor de livrare agreate şi recepţia lucrării de către acesta

Etica, nucleul unei activitati bazate pe transparenta, integritate si respect, este principala valoare a echipei Best Print Services!
BPS ofera servicii integrate pentru dezvoltarea materialelor destinate publicitatii cu finalitate in tiparul offset plan.

Valoarea adaugata se concretizeaza in cunostinte si experienta, aspecte ce reprezinta baza ideilor si solutiilor de tipar pe care le punem la dispozitia clientilor nostrii.

Expirat
ACCOUNT EXECUTIVE  -  BEST PRINT SERVICES SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles