Publicat 11 Iun 2007 | Reactualizat 10 Iul 2007 | Expiră 12 Iul 2007

Account Executive (Departament Client Corporate Practice)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare
- Cunostinte solide despre asigurari – asigurari de bunuri, raspunderi civile
- Experienta in domeniul asigurarilor – 1,5-2 ani
- Cunostinte despre tehnici de prezentare
- Cunostinte generale de operare a computerului (MS Office, WinZip, etc.)
- Cunostinte bune de limba engleza
- Abilitate de comunicare in scris si oral
- Capacitate de negociere
- Initiativa si creativitate
- Notiuni de gestionare a timpului
- Rezistenta la stres, abilitatea de a respecta deadline-uri scurte
- Permis de conducere

Descrierea jobului

- Gestionarea conturilor clientilor conform standardelor si procedurilor stabilite
- Preluarea, analizarea si transmiterea catre asiguratori a solicitarilor clientilor sau catre colegii specializati pe linii de asigurare / asiguratori / alte birouri in cazul in care solicitarile nu pot fi adresate de piata locala
- Mentinerea relatiei cu colegii din alte birouri ale companiei in cazul conturilor \"referral\" (cerere / primire de instructiuni, raportari etc.)
- Urmarirea primirii raspunsurilor de la asiguratori / birouri in timp util, centralizarea si transmiterea acestora, impreuna cu o recomandare, catre client
- Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la client si urmarirea emiterii documentelor de catre asiguratori
- Urmarirea platilor de prime / rate de prime la scadenta
- Indosarierea documentelor si introducerea informatiilor in bazele de date despre clienti si daune
- Inregistrarea timpului alocat pentru activitatile zilnice
- Intocmirea de rapoarte/prezentari, respectand daca este cazul modelele standard din cadrul firmei
- Pregatirea si redactarea rapoartelor solicitate de clienti
- Pregatirea prezentarilor solicitate de clienti/ Managerul Departamentului CCP sau conducerea firmei
- Contribuirea la dezvoltarea liniilor de asigurare la clientii existenti /atragerea unor clienti noi prin participarea la intalniri de sales, conform unui plan de sales anual

Alte informatii:
- Implicare in problemele curente ale clientilor, cu asistenta Account Managerului sau Managerului Departamentului CCP in cazurile in care considera necesar acest lucru
- Responsabil pentru situatia conturilor/liniilor de asigurare aflate in administrarea sa si pentru informarea Account Managerului sau managementului in cazul aparitiei unor probleme pe care nu le poate rezolva direct.
- Back-up pentru colegii din cadrul departamentului CCP in cazul absentei acestora.

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SERVICII COMPLETE de consultanta in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.

Expirat
Account Executive (Departament Client Corporate Practice)  -  International Service Group Personnel Management