2D Game Artist (Full time - Remote)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem o echipă formată din oameni optimiști și ambițioși care pun multă pasiune în ceea ce fac. Ne mărim echipa - dacă ești un grafician talentat și iți dorești să lucrezi în domeniul jocurilor casual pentru dispozitive mobile, avem un loc pentru tine!

Acest job este pentru tine dacă:
• ai cel puțin 2 ani experiență în domeniul graficii și cunoștințe avansate Adobe Photoshop;
• ești obișnuit să lucrezi cu tableta grafică;
• deții cunoștințe solide pe partea de UI/UX și ai un portofoliu personal care ilustrează asta;
• lucrezi organizat, ai un simț artistic bine dezvoltat, noțiuni de cromatică, echilibru și precizie vizuală;
• analizezi cu cea mai mare atenție chiar și cele mai mici detalii;
• comunici ușor, poți urma indicații stilistice și te adaptezi repede stilului cerut;
• iți dorești constant să evoluezi;
• ai cel puțin un nivel mediu de limba engleză;
• cauți un job stabil, full time, remote.

Acest job NU este pentru tine dacă:
• nu ai cunoștințele și experiența necesară;
• nu deții un portofoliu personal de lucrări;
• lucrezi încet și nu reușești să termini proiectele la timp;
• iți este greu să te adaptezi cerințelor și nu ai încredere în abilitățile tale.

Descrierea jobului

Ce vei face?
Conținut grafic pentru jocurile noastre viitoare sau deja existente, cu accent pe UI, însă nu numai: butoane, background-uri, titluri, personaje, elemente.
Diverse materiale promoționale pentru jocuri, totul urmând cerințele și îndrumările primite.
Menținerea calității și consistenței în conținutul creat.

Beneficii:
• salariu care crește în funcție de evoluție și performanță;
• program de lucru stabil de 7,5 ore pe zi + o oră pauză;
• mediu de lucru plăcut și implicare în crearea unor proiecte de succes;
• prime pentru sărbători;
• o zi liberă cadou pentru ziua ta de naștere;
• pentru fiecare an lucrat în companie, o zi liberă în plus.

Pot constitui un avantaj:
• cunoștințe de creare și editare a materialelor video;
• student sau absolvent al unei facultăți de arte plastice;
• cunoștințe de animație și ilustrație.

Jobul se desfășoară remote, poți lucra de oriunde ai un calculator și o conexiune la Internet.

We're a fully remote team of enthusiastic people who create and publish casual mobile games. We are present on Google Play and iOS App Store. With millions of app installs and active users, we're getting closer each day to reaching the high goals we set for ourselves.

Passion, energy and hard-work are the main ingredients for everything we're working on. As the industry and technology are constantly changing, we are also evolving and can't wait to see what the future will bring. Become our partner in this. Let's grow together, we can't wait to e-meet you!

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos