ȘEF DEPOZIT BUȘTENI - ONEȘTI

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Dacă ești o persoană entuziastă, organizată, axată pe dezvoltare profesională și personală continuă și te simti excelent într-un mediu de lucru profesionist, te inviăm să te alături echipei noastre!

Aplicați la anunț doar dacă îndepliniți condițiile precizate mai jos.

CONDITII:

- Studii superioare de specialitate : profil silvicultură, exploatare sau industrializarea lemnului - obligatoriu
- Experiență în activitatea de gestionare a materialului lemnos - 2 ani
- Cunoștințe de utilizare a sistemului de gestiune si stoc IFS - reprezintă avantaj
- Cunostinte pachet Microsoft Office - Excel, Word
- Abilitati de organizare, de comunicare si orientare spre atingerea rezultatelor
- Carnet conducere: categoria B

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI GENERALE:

- Organizeaza, coordoneaza si gestioneaza intreaga activitatea si personalul din cadrul Depozitului de bușteni
- Controleaza indeaproape activitatea personalului din subordine
- Organizează, coordoneaza si monitorizează receptia bustenilor și expedierea refuzurilor si a lemnului de foc
- Coordonează in mod eficient utilajele, spatiul de muncă și de depozitare
- Gestioneaza sistemul de control al stocului la zi și se asigură de acuratețea înregistrarii stocului
- Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic
- Introduce în sistemul informatic, în baza documentelor de intrare conform legislatiei privind circulația materialelor lemnoase, materialul lemnos achiziționat
- Respectă legislaţia de gestiune a stocurilor
- Participă efectiv la operaţiunile de inventariere fizică a materialului lemnos
- Respectă prevederile de clasificare și specificații stabilite, proceduri interne referitoare la activitatea de producție din Depozit
- Întocmeşte necesarul de materiale folosite în procesul de producție
- Utilizează programul IFS pentru gestionarea comenzilor, stocurilor și platforma IT a societății
- Întocmește rapoartele lunare cu rezultatele activității de producție, cu stocul de masă lemnoasă înregistrată la sfârșitul lunii, întocmește și alte rapoarte la solicitare, pentru bunul mers al activității

BENEFICII:

- Pachet salarial atractiv, bonusuri trimestriale, tichete de masă
- Posibilitatea de a lucra cu o echipa tânară și dinamică
- Mediu de lucru profesionist

Societate Poloneza cu profil de industrializarea lemnului, cu sediul in mun. Onesti, jud. Bacau.

Barlinek Romania SA face parte din Group Barlinek Polonia - unul dintre producatorii de parchet natural din lemn.

Produsele firmei sunt exportate in peste 30 de tari.

Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos