Gratis

KINETOTERAPEUT

SC ORTOKINETIC UCG SRL

Candidatul Ideal

- Incredere
- Entuziasm
-Atitudinea pozitiva
-Personalitate compatibila
-Cunostinte despre domeniu
Experienta in leadership
-Studii
-Aptitudini de comunicare
-Stabilitate in stilul de viata
-Aspect si tinuta
- Flexibilitate si openminded
- Spontaneitate
-Determinare
-Maniere
- Sinceritate
- se angajeaza doar cu contract de pfa

Descrierea jobului

- isi desfasoara activitatea in mod responsabil, conform reglementarilor profesionale si cerintelor
postului ;
- elaboreaza planul terapeutic pe etape pentru tratamentele individuale si in grupe omogene a
bolnavilor si deficientelor fizice, pe baza indicatiilor medicului ;
- aplica tratamentele prin gimnastica medicala;
- tine evidenta si urmareste eficienta tratamentului;
- participa la consultatiile si reexaminarile medicale, informind pe medic asupra starii bolnavilor;
- organizeaza activitatea in salile de gimnastica si urmareste utilizarea rationala a aparaturii si
instrumentarului;
- desfasoara activitate de educatie sanitara pentru prevenirea si corectarea deficientelor fizice ;
- raspunde de disciplina, tinuta si comportamentul personalului in subordine si al bolnavilor pe
care ii are in ingrijire ;
- raspunde promt la toate solicitarile si la consulturile din aceeasi sectie si alte sectii si colaboreaza
cu toti medicii din sectiile si laboratoarele din spital, in interesul unei cat mai bune ingrijiri medicale
a bolnavilor;
- se preocupa de actualizarea cunostintelor profesionale, prin studiu individual sau alte forme de
educatie continua si conform cerintelor postului ;
- desfasoara, dupa caz, activitate de cercetare medicala;
- raspunde de buna utilizare a aparaturii medicale, instrumentarului si intregului inventar al
sectiei, si face propuneri de dotare conforme necesitatilor si normelor

In centrele Ortokinetic veti gasi cele mai moderne sali de kinetoterapie din Bucuresti. Echipele noastre de kinetoterapeuti si fiziokinetoterapeuti va vor indruma in alegerea si efectuarea celor mai modern programe de kinetoterapie pentru a atinge rezultate optime in cel mai scurt timp.
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024