Gratis

Inginer Hidraulica Pneumatica

Varitec Fluid S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Ești o persoană sinceră, responsabilă și integră;
  • Ai studii în domeniul tehnic;
  • Ești în permanență motivat de dorința de a-i ajuta pe cei din jur;
  • Ești o persoană calmă și răbdătoare;
  • Dai întotdeauna dovadă de atenție la detalii;
  • Comunici excelent atât la telefon, cât și în scris;
  • Ai bune abilități de negociere;
  • Ai capacitate de automotivare, având o dorință permanentă de a înregistra rezultate tot mai bune și implicit câștiguri tot mai consistente;
  • Ai deschidere și interes constant spre a învăța lucruri noi și a le îmbunătăți continuu;
  • Ai competențe medii în utilizarea pachetelor Microsoft Office;
  • Ai cunoștințe de limba engleză la nivel mediu;
  • Ești o persoană dinamică și nu îți dorești să te limitezi la un job care te ține "legat" de birou.

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Vei asculta cu maximă atenție situațiile expuse de către clienți și vei căuta să oferi soluțiile cele mai potrivite, în cel mai scurt timp posibil;
  • Vei prelua cererile de ofertă din partea clienților pe email, chat sau telefon, ghidându-i în identificarea produselor necesare, în utilizarea site-ului, a fișelor tehnice și întocmi oferte de preț;
  • Vei efectua activități de recepție și gestionarea stocului;
  • Vei pregăti comenzile pentru livrare;
  • Vei recepționa și verifica produsele livrate de furnizori;
  • Vei realiza aprovizionarea;
  • Vei promova produsele noastre pe toate canalele disponibile;
  • Vei participa la evenimente și întâlniri de prezentare de produs;
  • Vei contacta în mod direct persoanele interesate să afle mai multe detalii despre produsele noastre și vei stabili întâlniri cu acestea;

Fără griji! Imediat dupa angajare, vei intra în perioada de training, având acces la absolut toate informațiile necesare pentru ca tu să îți poți desfășura activitatea cu succes. Totul se învață, e nevoie doar de omul potrivit și dispus să exceleze. Vei avea echipa alături să te ghideze.

Constituie avantaj
  • Experiență în Front Desk sau orice alt job care presupune interacțiunea frecventă cu clienți, deși nu reprezintă o condiție obligatorie pentru a aplica.

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește;
  • Lucrezi cu produse premium din domeniu, deci va fi o plăcere să le promovezi;
  • Pachet salarial ofertant;
  • Asigurare de sănătate;
  • Program de lucru luni-vineri de la 8:00-16:30, cu 30 min pauză de masă;
  • Noul birou are atmosfera de lucru prietenoasă și este situat la 20 minute de mers pe jos spre Centrul Sibiului;
  • Eveniment anual și ieșiri cu echipa la diverse activități;
  • Un management cu care îți va fi mai mare dragul să lucrezi.

Descrierea companiei

👋 Servus!

Varitec Fluid este un start-up în domeniul hidraulic și pneumatic orientat spre client. Suntem ambițioși și motivați să obținem performanță. Aici, fiecare coleg contează cu adevărat, ne pasă unii de alții, de munca noastră și de ce se întâmplă în jurul nostru. Vino să faci parte dintr-o echipă care găsește mereu “soluții sub presiune”.

Te așteptăm în echipa noastră!

Pe curând!

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024