Gratis

Asistent comercial

SODINAL SRL

Candidatul Ideal

- Persoana energica, amabila si voluntara
- Studii economice sau de contabilitate
- Cunostinte de contabilitate primara si gestiune
- Engleza sau franceza fluent
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook)
- Cunoasterea programului de contabilitate WIZZCOUNT constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Perseverenta, corectitudine, implicare, flexibilitate, adaptabilitate
- Capacitate de planificare si organizare

Descrierea jobului

Postul are drept scop asigurarea asistentei comerciale a 2 manageri de zona.
- Realizarea de oferte catre clienti conform cerintelor managerilor de zona
- Preluarea comenzilor si operarea comenzilor atat a clientilor cat si catre furnizori
- Realizarea dispozitiilor de livrare pentru informare depozit conform comenzilor
- Cautarea si contractarea de transporturi conform comenzilor
- Emiterea de facturi catre clienti
- Realizarea de exporturi
- Introducerea in gestiune a facturilor si emiterea de facturi
- Intocmirea de rapoarte si documente
- Respectarea procedurilor de gestiune si contabilitate
- Verificarea fiselor de cont ale clientilor si informarea in consecinta a managerilor de zona
- Suport operativ pentru colegii de departament
- Suport organizational pentru evenimentele societatii
- Asigurarea permanentei telefonice

SODINAL este unul din principalii furnizori de produse, echipamente, ambalaje si piese de schimb pentru industria vinului din Europa de Est, cu filiale in Romania, Bulgaria, Republica Moldova si Republica Macedonia de Nord.
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024