Gratis

Inginer Ofertare

Career Invest

Candidatul Ideal

Recrutăm Inginer Ofertare pentru unul dintre partenerii noștri din domeniul energetic.

Cerințele sunt următoarele:
  • Experiență de minim 2 ani de în elaborarea de oferte în domeniul electric/ energetic.
  • Studii superioare tehnice, constituie un avantaj specializările din domeniul energetic - electro, termo, mecanic, instalații.
  • Experiența în utilizarea E-devize constituie avantaj.
  • Cunoștințe AutoCad – nivel basic.
  • Cunoștințe avansate de utilizare MS Office - Word, Excel.
  • Bune abilități de comunicare, planificare, organizare, lucru în echipă.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale vor fi următoarele:
  • Preiei solicitările de la colegii din echipă.
  • Analizezi documentația primită de la Beneficiari: caiete ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀de sarcini, fișe de date, istoric consumuri energetice, studii de fezabilitate, etc.
  • Participi la colectarea de date și efectuezi ante-măsurători prin deplasarea la punctele de lucru ale Clientului, respectiv centralizezi și prelucrezi datele referitoare la serviciul și/ sau proiectul de ofertat.
  • Identifici echipamentele, materialele care intră în componența ofertei și propui soluția tehnică optimă, în principal pentru: centrale fotovoltaice, centrale de cogenerare cu turbine, lucrări de instalații electrice.
  • Te asiguri, în colaborare cu echipa de Achiziții, că ofertele de la furnizori sunt în permanență actualizate.
  • Elaborezi devizele aferente ofertelor.
  • Prezinți Managerului de departament soluția tehnică propusă și devizul, spre aprobare, înainte de a elabora oferta.
  • Elaborezi oferta tehnică și financiară, conform cerințelor Beneficiarului și a soluției agreate cu Managerul de departament.
  • Elaborezi documentele anexe ofertei tehnice, solicitate în licitații.
  • Asiguri suport echipei de Vânzări în transmiterea răspunsurilor la solicitarile de clarificări primite din partea Beneficiarilor, precum și în etapa de negociere a ofertelor.

Beneficiile 🎁 tale vor fi:
Abonament la o rețea privată de sănătate.
Beneficii non-financiare și financiare.

Established in 2016, Career Invest operates in Human Resources field of activity, offering specific services to local and multinational companies..
Through the Human Resources services, we provide support for our partners in attracting the most suitable employees to fill the open positions, as well as internal programs for the retention, motivation and professional development of the existing ones.
The Recruitment area that we cover starts from Executive positions, up to the strategic ones like Management and High-Management positions. The offered services are customized, considering the needs and objectives of each individual company, as well as the industry in which they carry out their activity.
Complementary, we offer On-Boarding services for new employees, Personnel motivation, Retention services, Employees performance evaluation and Coaching for the management area.
We are very appreciated by our collaborators for the professionalism we put in each project we are involved in, for our promptness, transparency and objectiveness, all our actions being oriented only to the successful achievement of the targeted objectives.

www.careerinvest.ro

Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 13 Mai 2024 Expiră 12 Iun. 2024