Gratis

CONTABIL

Hendi Romania SRL

Candidatul Ideal

Postul este disponibil pentru locatia din Ghimbav .
Studii superioare în domeniul economic ;
Experiență de min. 1 an într-o funcție de specialitate în departamentul financiar contabil;
Cunoașterea legislației în domeniul financiar – contabil și fiscal
Atentie concentrata si distributiva;
Gandire analitica si sintetica;
Abilitati de comunicare si lucru în echipa, rezistenta la stres;
Cunosterea pachetului Ms Office (word, excel, outlook, etc)
Cunoasterea programului B-org reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilităţi

Inregistrare documente contabile (deconturi, facturi, etc)
Inregistrare mijloace fixe
Solicitare documente lipsa
Verificare fise parteneri
Confirmari sold
Analizarea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀documentelor primare colectate ale firmei;
Completarea registrelor contabile;
Transmiterea documentelor specifice clienților;
Operarea și analizarea încasarilor și plăților prin bancă sau casă, urmărirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale unității;
Urmarirea și operarea documentelor de încasari și plăți prin bancă;

Beneficii
· Salariul atractiv + bonuri de masa;
· Prime pentru sarbatorile legale Craciun si Paste;
· Servicii medicale conform card MedLife;
· Program de lucru de luni pana vineri de la 8.00 la 16.30 (pauza de masa inclusa)

Hendi Romania SRL este parte a Grupului olandez de firme HENDI, producător şi distribuitor de echipamente nealimentare de catering, produse de bufet, articole de bucătărie şi veselă pentru industria de catering şi HORECA. De la înfiinţarea noastră în anul 1934, Hendi a cunoscut o creştere continuă şi acum este o companie internaţională cu sedii în 9 tari: Olanda, Austria, Germania, Polonia, România, Grecia, UK, Italia, Hong Kong.

Publicat 3 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 2 Iun. 2024