Gratis

Asistent manager/ Secretara

Mediterana Import Export SRL

Candidatul Ideal

MEDITERANA IMPORT EXPORT SRL este companie care s-a remarcat in domeniul : import si distributie pe piata romaneasca si UE a produselor chimice , fiind unul dintre cei mai importanti operatori in acest sector . Sediul societatii este in Bucuresti, Sos. Pipera nr.61, sector 2

Cerintele noastre pentru aceasta pozitie sunt:
  • Persoana dinamica, operativa, responsabila si de incredere, cu atentie distributiva si pentru detalii
  • Bune abilitati de planificare si organizare a activitatilor
  • Cunostinte MS Office si Internet
  • Sociabil si comunicativ
  • Notiuni elementare de facturare, evidenta primara, secretariat;
  • Cunostinte de limba engleza.
  • Studii medii/superioare
  • Persoana serioasa si corecta

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale principale pentru aceasta pozitie vor fi:
  • Promovarea imaginii firmei prin activitatea pe care o desfasoara
  • Inregistrarea tuturor ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈documentelor in registrele de intrare/iesire dupa caz si distribuirea lor catre compartimente, transmite la timp documentele contabile catre departamentul Financiar-Contabil
  • Preluarea apelurilor telefonice, solutionarea acestora sau directionarea catre departamentul potrivit
  • Mentinerea legaturii cu agentiile de turism pentru achizitionarea de bilete avion si asigurarea protocolului pentru toate deplasarile care se vor efectua; tinerea evidentei specifice acestora
  • Asigurarea legaturii cu companiile de curierat, aprovizionarea cu birotica si alte materiale consumabile necesare
  • Asigurarea evidentei pontajului si mentinerea legaturii cu societatile de medicina muncii si SSM
  • Intocmirea diverselor situatii cerute de managementul companiei.
  • Asigurarea suportului logistic pentru colegii din sfera comerciala, legat de deplasari
  • Asigurarea activitatii de protocol in cadrul activitatii firmei,
  • Mentinerea unei atitudini profesioniste in timpul programului de lucru
  • Participarea la inventarierea anuala
  • Asigurarea pastrarii si arhivarii documentelor in conformitate cu prevederile interne si cele legale in vigoare
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024