Gratis

Vorbitori de limba Italiană sau Franceză

TRAIN TO PERFORM SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm pentru clientul nostru, o companie cu peste 30 de ani experiență în producerea și comercializarea la nivel național și european a produselor de tâmplărie termoizolantă (ferestre, uși și accesorii), caracterizate de înaltă calitate tehnică și estetică, rolul de

Vorbitori de limbă Italiană sau Franceză
Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 4
Nivel experiență: Începator / Mediu / Avansat
Mod de lucru: la sediul companiei / hibrid

Descrierea contextului profesional:

Compania dorește diversificarea canalelor de promovare a produselor sale prin consolidarea departamentului de marketing direct telefonic și cresterea echipei de vânzări.

Pregătirea necesară postului:

- cunoștințe de limbă italiană sau franceză, nivel mediu - avansat;
- cunostinte de folosire a sistemului de operare Windows si a pachetului MS Office ;
- bune abilități de comunicare și lucru in echipă;
- capacitate bună de relaționare prin intermediul telefonului și în scris;
- abilități de organizare și prioritizare a activităților;
- atenție la detalii și capacitate de sinteză a informațiilor.

Constituie un avantaj:

- experiență într-un mediu de Call Center / Contact Center / Servicii client ;
- experiență de lucru in Marketing direct sau în vânzări cu accent pe comunicare telefonică.

Descrierea jobului

Responsabilități:

- identificarea și contactarea potențialilor clienți, înțelegerea nevoilor acestora, prezentarea produselor companiei;
- menține și dezvoltă portofoliul de clienți, actualizează în mod constant bazele de date ale companiei;
- asistă clienții în luarea celor mai bune decizii pe perioada procesului de vânzare, cât și ulterior finalizării acestuia, în scopul creării unei relații profesionale pe termen mediu-lung;
- realizează rapoarte si centralizatoare specifice activității;
- se documentează și informează în mod continuu despre caracteristicile produselor;
- respectă procedurile și condițiile comerciale de lucru ale companiei, iar acolo unde este cazul, propune modalități de optimizare a acestora.

Beneficii:

- pachet salarial constituit din venit fix si bonusuri de performanță;
- suport in procesul de integrare organizatională, susținere constantă în desfășurarea activității. Sesiuni de formare profesională specifice industriei;
- contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;
- instrumente de lucru (laptop, telefon, internet);
- decontarea cheltuielilor de deplasare și diurnă dacă se efectuează călătorii în afara țării;
- posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes în domeniu.

Dacă dorești să activezi și să îți dezvolți cariera cadrul unei companii care se află în plină expansiune la nivel european, te invitam să ne trimiti CV-ul actualizat la adresa de e- mail: jobs@train2perform.ro

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.

Pentru mai multe informatii despre companie si serviciile pe care le oferim, va rugam sa consultati www.train2perform.ro

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024