Publicat 03 Dec 2018 | Reactualizat 16 Dec 2018 | Expiră 02 Ian 2019

Verificator documente expeditie - PERIOADA DETERMINATA

1 post

Candidatul ideal

1) Pregătire necesară postului:
• minim studii medii, cu diplomă de bacalaureat;
2) Cunoştinţe/deprinderi/ abilități:
• Cunoştinţe interdisciplinare;
• Bun cunoscător al limbii române (vocabular şi modalităţi de exprimare, scriere corectă din punct de vedere gramatical);
• Abilitatea de a se exprima oral şi de a-şi adapta comportamentul verbal la interlocutor;
• Cunoştinţe operare PC (Windows, Word, Excel, Internet);
• Capacitate de analiză și sinteză, decizie în situații critice;
• Deprinderi optime de planificare și organizare a activiății;
• Asumarea responsabilității;

Descrierea jobului

1) Înregistrează și validează documentele de expediție;
2) Atașează corect și în timp util documentele de expediție la colete;
3) Pregătește coletele pentru expediere;
4) Gestionează coletele aflate în stoc, conform prevederilor șefilor ierarhici;
5) Prelucrează în aplicațiile software ale firmei și ale firmelor de curierat datele legate de expedierea coletelor, conform procedurilor interne și dispozițiilor șefilor ierarhici;
6) Ține legătura cu firmele de curierat pentru asigurarea livrării coletelor către clienții companiei, la timp și în conformitate cu standardele contractuale;
7) Comunică eficient cu ceilalți colegi din firmă pentru oferirea serviciilor de calitate către clienții companiei;
8) Promovează marca, imaginea, produsele și serviciile firmei, în concordanță cu interesele acesteia, cu procedurile interne specifice;

Programul de lucru este in ture: L-V: 08.30-17.30 sau 12.30-21.30

Up Romania isi propune sa ofere clientilor si partenerilor sai servicii integrate care sa le simplifice interactiunile, procesele, deciziile, adoptand o atitudine de intelegere profund umana a nevoilor acestora si sustinand bunele practici de responsabilitate sociala.

Tichetele si cardurile de masa, tichetele cadou, tichetele sociale si cele sociale de gradinita, voucherele si cardurile de vacanta, tichetele de cresa, platforma STIM Online, platforma Up Achizitii sunt doar cateva din varietatea solutiilor cu care venim in sprijinul performantei, al calitatii si al motivarii, al grijei si implicarii pentru a face sa fie mai bine in fiecare zi.

Misiunea noastra e sa aducem valoare prin empatie, printr-o intelegere a nevoilor si o atitudine deschisa fata de parteneri si utilizatori.

Valorile noastre ne ghideaza in toate actiunile. Promovam responsabilitatea, solidaritatea, inovatia, echitatea, antreprenoriatul. Ne dorim alaturi de noi persoane care sa simta si sa actioneze conform acestor valori.

Oferim un mediu organizational care incurajeaza dezvoltarea profesionala si personala, initiativa si care apreciaza implicarea, colaborarea si proactivitatea. In tot ce facem urmarim sa aducem valoare prin simplificare.

Oferim un pachet de beneficii motivant.

Verificator documente expeditie - PERIOADA DETERMINATA  -  UP ROMANIA (CHEQUE DEJEUNER ROMANIA SRL)