Gratis

Vanzator de Teren de Piese & Atasamente Cluj Napoca

UTILBEN

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Experienta de minim 2 ani in vanzari in domeniul tehnic;
  • Este necesar sa ai experienta in vanzari business-to-business catre clienti importanti;
  • Cunostintele tehnice din domeniul constructiilor reprezinta un avantaj;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, atat verbala cat si scrisa;
  • Abilitati foarte bune de negociere si consiliere clienti;
  • Este necesar sa fii lucrat si sa fii familiarizat cu sisteme de tip CRM;
  • Trebuie sa ai permis de conducere categoria B si sa fii dispus la deplasari frecvente.

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale:
  • Vanzarea de piese si atasamente din portofoliul UTILBEN;
  • Prospectarea pietei pentru clienti noi;
  • Utilizarea tool-urilor si sistemelor informatice folosite in cadrul companiei;
  • Cresterea vanzarilor prin identificarea potentialilor clienti si dezvoltarea continua a portofoliului;
  • Tratarea cu obiectivitate si eficienta a obiectiilor pe care le au clientii;
  • Ofertarea specifica a clientilor, in functie de nevoile acestora;
  • Colectarea feedback-ului din piata;
  • Respectarea politicilor companiei.

Beneficiile pe care ti le oferim:
  • Pachetul salarial motivant, care se va negocia in functie de cunostintele si aptitudinile dovedite pe parcursul interviului;
  • Bonuri de masa;
  • Bonus in functie de realizari;
  • Masina de servici;
  • Cursuri de perfectionare.

UTILBEN este unul dintre liderii furnizorilor de utilaje din Romania, are 17 ani de experienta in industrie, peste 100 de angajati profesionisti si o cifra de afaceri pe grup de 22 milioane de euro.

Scopul nostru este sa inspiram oamenii de afaceri sa contribuie la o schimbare pentru progresul societatii.

Viziunea noastra este sa transformam pietele emergente prin serviciile noastre.

Misiunea noastra este sa cream un ecosistem unic de produse si servicii, care sa le ofere clientilor din industrie cea mai buna experienta.

Valorile UTILBEN:

Rezolvam probleme. Suntem dedicati sa gasim in maximum 24 de ore solutia oricarei probleme pe care o intampina clientii nostri.

Incredere. Suntem onesti si spunem intotdeauna adevarul, pentru ca un client sa ramana alaturi de noi cel putin 20 de ani.

Inovare. Ne perfectionam continuu si investim in ultimele tehnologii pentru a imbunatati experienta clientilor nostri.

Suntem o echipa unita si ne comportam ca atare. Vom face tot posibilul sa te integrezi rapid in echipa noastra, iar procesul de invatare sa fie cat mai facil. De-abia asteptam sa invatam lucruri de la tine si sa facem treaba buna impreuna!

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024