Gratis

Trezorier/Functionar economic

CEMARBET SRL

Candidatul Ideal

Absolvent cu studii economice,afaceri , finante sau un domeniu similar.
Experienta de lucru minim 2 ani .
Cunostinte avansate de calculator cu MS Excel avansat
Gestionarea eficienta a timpului si ablitati organizatorice.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Gestionarea fluxului de numerar: previziunea fluxului de numerar săptămânal/lunar (intrări și ieșiri) și actualizarea săptămânală.
• Monitorizarea numerarului: Monitorizarea zilnică a soldurilor bancare și a soldurilor furnizorilor.
• Elaborarea zilnica a managementului numerarului și a strategiillor de diminuare a riscurilor.
• Reconcilierea zilnică/săptămânală a conturilor clientului versus tranzacțiile bancare.
• Monitorizarea zilnică a fondurilor de acoperire față de soldurile bancare
• Intocmirea oricarei documentatii pentru transferuri bancare/instructiuni.
• Examinarea si pregătirea propunerilor de plată.
• Cunoașterea sarcinilor și cerințelor contabile.
• Reconcilierea între bănci și furnizori.
• Examinarea și aprobarea cererilor de plată prin intermediul platformei de pariuri.
• Procesarea plăților (comisioane, chirie, utilități, salarii, facturi furnizori, etc.) folosind diverse metode de plată (transfer bancar, PSP).
• Oferirea de suport zilnic agențiilor cu depozite-retrageri.
• Monitorizarea si analiza soldurilor si tranzactiilor.
• Analizarea și raportarea comisioanelor asociatilor
• Procesarea plăților la comisioane/utilități/facturi de chirie pentru toate agențiile.
• Monitorizarea și revizuirea penalităților și a acordurilor de recuperare a creanțelor de la diverși debitori din sistemul nostru.
• Întocmirea diverselor rapoarte / dosare pentru departamentul de contabilitate și alte departamente.
• Raportarea zilnică a cifrei de afaceri și a soldurilor.
• Interacționarea cu toate departamentele din toate companiile din grup.
• Înregistrarea și actualizarea procedurilor de trezorerie (POS).
• Răspuns la solicitările băncilor, ale clienților și sprijină ținerea evidenței.
• Asigurarea că organizația respectă toate reglementările financiare și legale
Menținerea unei relatii profesionalăe pozitive cu băncile și instituțiile financiare.
• Oferirea sprijinului în timp util și precis Trezorierului senior, Contabilului șef, CFO, Director(ilor) de operațiuni și CEO, după cum este necesar.

Beneficii:
Oportunitatea de a lucra într-o companie de încredere și în plină expansiune;
Posibilitatea de a vă dezvolta cariera într-un mediu stimulant și dinamic;
Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv;
Tichete de masa
Asigurare medicala privata
Cresteri salariale anuale in functie de performanta profesionala.
Oportunități de formare și dezvoltare profesională;
Mediu de lucru prietenos și colaborativ.

GET’S BET GROUP face parte din Grupul de Investiții EMMA Capital din Cehia și este a 4-a companie de jocuri de noroc ca mărime din punct de vedere al cotei de piață de retail din România, cu peste 900 de agentii în toată țara, 90% dintre ele fiind în franciză
Este unul dintre liderii la nivel national in domeniul jocurilor de noroc, unde forta, pasiunea si dorinta de a fi cel mai bun, sunt date de valoarea echipei. De aceea cautam colegi ce au viziunea si puterea de a-si cladi un viitor alaturi de LIDERI.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024