Gratis

TRAVEL CONSULTANT / AGENT DE TURISM

BBOOK BUSINESS TRAVEL
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui agent de turism – nivel mediu spre avansat – pentru a se alătura echipei noastre mici, dar ambițioase, de agenți pasionați de business travel. Ne dorim in echipa noastra persoane tinere, dedicate, dinamice, responsabile, pasionate de calatorii, entuziasmate, cu bune abilitati de comunicare in limba romana si engleza, atente la detalii si dorintele clientilor, capabile sa lucreze in paralel la mai multe proiecte, cu cunostinte solide de geografie si cultura generala!

Atestatul de ghid de turism si cursul IATA constituie un avantaj, precum si experienta in turism sau in domenii conexe: hotelier, vanzari, contabilitate.

Descrierea jobului

Cerințe-cheie:
- Experiență în vânzări în sectorul de business travel;
- Abilitatea de a relaționa eficient și de a construi ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂rapid o relație bună cu clienții;
- Cunoașterea aprofundată a destinațiilor și dorința de a se informa constant cu privire la ce e „în trend” în domeniul său de specialitate, pentru a le oferi clienților consiliere cu adevărat relevantă;
- Vei concepe pachete turistice pentru grupurile BBook, vei face rezervari, facturari, contracte, urmarire debite, follow-up, vei tine legatura cu clientii;
- Vei vinde pachetele turistice BBook, vei oferi consultanta si vei crea pachete personalizate pe destinatiile promovate de firma noastra;

Responsabilități:
- Ofertarea clientilor prin e-mail, modificari, anulari; rezervarea de pachete turistice, cazari, transferuri, in sistemele de rezervare puse la dispozitie;
- Urmarirea acestor rezervari, notificarea pasagerului in caz de modificari sau anulari;
- Urmarirea facturilor si platilor.
- Gestioneaza impreuna cu managerul său clienții din portofoliu;
- Efectuează analiza, dezvoltarea, implementarea și documentarea proiectului;
- Supraveghează și dirijează resursele atribuite în funcție de planul de lucru al proiectului;
- Gestionează documente, prezentari, si contracte in cadrul departamentului;
- Documenteaza erorile, anomaliile, inclusiv pasii de reproducere ale acestora;

Ce oferim?
- Un pachet salarial atractiv, cu sistem de bonusare în funcție de performanță;
- Posibilitatea de a călători în toată lumea in calitate de însoțitor de grup;
- Tarife preferențiale de achizitie pentru pachete turistice;
- Decontarea abonamente de transport și cheltuieli de masă;
- Mediu de lucru dinamic, motivant si minunat!

Rolul tau este sa aduci zambete pe fetele oamenilor, sa oferi servicii turistice de calitate si sa te asiguri ca avem mereu clienti fericiti!

BBook este o companie specializată în business travel, al cărei nume este format dintr-un acronim și o abreviere: "Business Bookings". Oferta și atenția noastră se îndreaptă către acei oameni care vor să exploreze noi orizonturi atât în plan personal, cât și profesional. Obiectivul nostru nu e să fim un furnizor de servicii oarecare, ci un adevărat partener de încredere pentru clienții noștri.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024