de ani Fără Frică...

Publicat 29 Mar 2018 | Expiră 29 Apr 2018

Travel Agent

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

If you already work in this domain, you know the tourism market, specifically the incoming segment and you want to grow along a team of professionals, you are the ideal candidate!

We are looking for a travel agent with experience to develop travel products, to create offers and manage the relation with foreign tourists that wish to visit Romania. We value competence in geography, a good use of English, highly organized and team work abilities.

Net Income: 2500 ron
Bonuses :1000-2000 ron

Descrierea jobului

Our new colleague will have the following main responsibilities:
- Managing Viator, GetYourGuide, TripAdvisor accounts
- Answering enquiries and requests coming from clients, partners and colleagues
- Creating, negotiating and selling standard and customized travel programs in Romania
- Issuing vouchers, invoices and receipts
- Building relationships and communicating with suppliers and tour leaders to ensure reservations are confirmed for every component of each trip
- Administrating the schedule according the available resources
- Some shared general office duties

Consulting Point® activeaza in piata dinamica a recrutarii de personal specializat pentru urmatoarele domenii: turism, HoReC, FMCG.

Consulting Point® este de asemenea un furnizor de formare profesionala. Cursurile, seminariile, aparitiile editoriale si evenimentele Consulting Point® sunt sustinute de parteneri recunoscuti din domeniu, iar calitatea serviciilor oferite si relatiile foarte bune stabilite cu clientii si colaboratorii nostri au facut ca produsele si serviciile noastre sa fie apreciate si sa devina, in scurt timp, un punct de referinta pe piata de profil din Romania.

Expirat
Travel Agent  -  ABC Point Consulting S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles