Gratis

Trainer tehnic

Romcarton SA

Candidatul Ideal

  • Experienta anterioara relevanta in productie (in industria producerii de carton ondulat -reprezinta un avantaj);
  • Studii superioare - profil tehnic;
  • Capacitatea de a asimila rapid noi procese de productie;
  • Pasiune pentru invatare, inclinatie catre imbunatatire continua, optimizare procese;
  • Calitati didactice, de transfer informatii cunostinte si compentente;
  • Abilitati de comunicare si relationare eficienta la diferite nivele;
  • Bune cunostinte operare PC;
  • Limba engleza nivel avansat.

Descrierea jobului

  • Dezvolta si implementeaza programe de formare tehnica pentru angajatii din productie;
  • Pregateste/imbunatateste procedurile tehnice si materialele necesare trainingurilor practice;
  • Furnizeaza instruiri practice si teoretice noilor angajati in companie;
  • Supravegheaza procesele de policalificare si asigura calitatea formarii;
  • Pregateste teste care sa valideaze invatarea proceselor;
  • Colaboreaza cu echipa de management pentru a identifica nevoile de formare;

Oferim:
  • Pachet salarial atractiv (include tichete de masă 30 lei/zi, abonament de servicii medicale private, transport asigurat, bonusuri de Craciun, Paste si vacanta, bonusuri de productivitate, contribuție la pensie facultativă);
  • Loc de munca stabil, intr-o companie solida din punct de vedere financiar;
  • Plan de integrare, plan de carieră;
  • Participarea la proiecte complexe şi provocatoare, legate de industria în care activăm;
  • Satisfacţia unei munci interesante, care te va dezvolta constant;
  • Implicarea în proiecte de responsabilitate socială legate de educație, sănătate și protecția mediului.

Descrierea companiei

Cine suntem?

Motto-ul Grupului Rossmann România (« Ambalam din pasiune ») defi­neste cel mai bine entuziasmul cu care cautam si oferim solutii complete de ambalare.

La nivel mondial, suntem parte a principalului producator independent de ambalaje din carton ondulat din Europa si Africa, Rossmann, cu o capacitate de 500.000 de tone.

La nivel national, Rossmann România înseamna doua fabrici producatoare de carton ondulat si ambalaje din carton ondulat în Suceava si Bucuresti, si o fabrica de hârtie pentru carton ondulat în Suceava.

Misiunea noastra

Să venim în întâmpinarea clienților, actuali și potențiali, cu hârtie și soluții de ambalare de calitate.

Viziunea noastra

Să construim împreună o companie orientată spre oameni, prietenoasă cu natura, capabilă să inoveze anticipând nevoile clienților.

Valorile noastre

Respect și toleranță

Grupul ROSSMANN consideră respectul față de oameni centrul eticii sale.

Echilibrul dintre drepturi și îndatoriri ne ghidează în relația cu ceilalți.

Considerăm dialogul și schimbul de idei ca fiind esențiale în procesul de evoluție continuă în cadrul organizației.

Respect fața de mediu și solidaritate cu generațiile viitoare

Conștient de impactul potențial al activităților sale asupra oamenilor și asupra mediului natural, Grupul ROSSMANN face din respectul pentru mediu un criteriu major al alegerilor sale industriale.

Misiunea primordială a tuturor angajaților și membrilor grupului este gestionarea responsabilă și îmbunătățirea constantă a activității și proceselor tehnologice.

Concepem și oferim clienților noștri produse prietenoase cu natura.

Suntem implicați activ în colectarea și reciclarea ambalajelor din carton ondulat.

Performanța

Grupul ROSSMANN se bazează deopotrivă pe performanța individuală și pe cea a echipelor sale pentru a depăși așteptările clienților.

Valoarea astfel creată contribuie la creșterea profitabilă și durabilă a grupului și aduce beneficii tuturor, fie că sunt clienți, angajați, acționari sau parteneri.

Integritate

Integritatea stă la baza codului de conduită a Grupului.

Acesta exclude orice formă de corupție și impune ca toate acțiunile întreprinse să fie bazate pe dreptate și onestitate.

Motive pentru care sa lucrezi impreuna cu noi: · Vei beneficia de un plan de integrare personalizat, acompaniat de un tutore · Te sustinem pentru o formare profesionala continua · Construim impreuna un plan de cariera personalizat · Iti oferim un pachet complex de beneficii · Incurajam mobilitatea interna a angajatilor · Sănătatea și securitatea angajatilor noștri este în centrul acțiunilor noastre zilnice

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024