New company?   Get a free Business Ad with weekly updates (€229)
Free

Terapeut Manual la OsteoMăcreanu

Osteoma S.R.L.
1 position
Job verified

The eJobs team has verified the content of this job ad in order to eliminate any possible mistakes or discriminating text.

Ideal Candidate

Căutăm un terapeut/ă cu o abordare dinamică și inovatoare în domeniul terapiilor manuale, care să se alăture echipei noastre dedicate. Candidatul ideal este un profesionist/ă cu diplomă în kinetoterapie, masaj sau alte forme de terapie manuală, având o pasiune profundă pentru sănătatea holistică și bunăstarea pacienților.

Competențe și calități dorite:

Diplomă de specialitate: Absolvent al unei școli acreditate în kinetoterapie, masaj sau alte discipline relevante în terapiile manuale.
Empatie și comunicare: Capacitatea de a construi relații de încredere cu pacienții, ascultând activ nevoile lor și adaptând tratamentele pentru optimizarea rezultatelor.
Capacitate de învățare și adaptare: Entuziast în privința învățării și adoptării metodelor avansate de tratament oferite în cadrul cabinetului nostru.
Colaborare și spirit de echipă: Dispus să colaboreze eficient cu restul echipei pentru a asigura o îngrijire completă și integrată a pacienților.

Job Description

Descriere Job: Terapeut Manual la OsteoMăcreanu

Locație: Galați

Tipul postului: Part-time (16:00 - 20:00, de luni până vineri)

Responsabilități:

Tratament și îngrijire: Aplicarea tratamentelor de terapie manuală conform necesităților individuale ale fiecărui pacient, în vederea îmbunătățirii mobilității și reducerea disconfortului.
Evaluare și planificare: Efectuarea evaluărilor inițiale ale pacienților și elaborarea planurilor de tratament personalizate, monitorizând progresul și ajustând tratamentele după necesitate.
Educație și suport: Oferirea de instrucțiuni și suport pacienților pentru exerciții de întreținere și prevenție, promovând un stil de viață sănătos și autocurare.
Colaborare profesională: Lucrul în colaborare cu restul echipei de terapeuți și cu Alexandru Măcreanu pentru a asigura o abordare holistică și integrată a tratamentelor oferite.

Beneficii:

Dezvoltare profesională: Acces la cursuri de formare și certificare continuă în domeniile avansate ale terapiei manuale.
Mediu stimulativ: Lucrul într-un mediu profesionist și respectuos, unde calitatea îngrijirii pacienților este prioritară.
Flexibilitate: Orar de lucru part-time, ideal pentru echilibrul dintre viața profesională și cea personală.
Suport și mentorat: Îndrumare directă de la Alexandru Măcreanu, un lider în domeniul osteopatiei, pentru a îmbunătăți continuu abilitățile terapeutice.

Company Description

Despre OsteoMăcreanu

La OsteoMăcreanu, ne dedicăm îmbunătățirii sănătății și bunăstării fiecărui pacient printr-o abordare holistică și personalizată a terapiei. Fondat și condus de Alexandru Măcreanu, un osteopat cu peste 14 ani de experiență, cabinetul nostru este recunoscut pentru integrarea metodelor inovatoare de osteopatie cu tehnici complementare, cum ar fi medicina tradițională chineză, iridologia și biodinamica.

Suntem echipați cu tehnologie avansată, inclusiv un aparat de oxigenare hiperbarică non-medicală și echipament pentru drenaj limfatic, ce oferă tratamente complementare pentru optimizarea recuperării și îmbunătățirea stării generale de sănătate.

Misiunea noastră este de a oferi tratamente de cea mai înaltă calitate, adaptate nevoilor individuale ale pacienților, contribuind la ameliorarea durerilor, îmbunătățirea mobilității și promovarea sănătății generale. Ne angajăm să educăm și să împuternicim pacienții să își preia controlul asupra sănătății lor printr-un stil de viață echilibrat și conștient.

Valorile noastre sunt centrate pe empatie, profesionalism și inovație. Ne străduim să creăm un mediu sigur și primitor, unde fiecare pacient se simte ascultat și respectat. Echipa noastră de terapeuți este selecționată nu doar pe baza competențelor tehnice, ci și pentru capacitatea lor de a se conecta uman și empatic cu pacienții.

Viziunea OsteoMăcreanu este de a deveni un punct de referință în domeniul osteopatiei și terapiilor manuale, extinzându-ne serviciile și expertiza pentru a ajunge la cât mai mulți oameni posibil. Ne dorim să creăm și să cultivăm o comunitate de profesioniști și pacienți care valorizează sănătatea holistică și tratamentele naturale, contribuind astfel la un viitor mai sănătos pentru toți.
Published May 2, 2024 Updated May 24, 2024 Expires Jun 2, 2024