Gratis

Telesales Consultant

NN Asigurari SA

Candidatul Ideal

De ce ne dorim să vii alături de noi?
  • Ai încredere în forțele proprii și vrei constant să te dezvolți;
  • Manifești ambiție și dorință de a progresa;
  • Ai excelente abilități de comunicare, iti place să vorbești cu oamenii și îți este usor să te pui în locul lor;
  • Ești atent(a) la nevoile exprimate și neexprimate ale oamenilor, clienților și ești interesat(ă) să construiești soluții și relații bune, bazate pe acestea;
  • Ești o persoană organizată, cu bune abilități de planificare;
  • Ești o persoană autonomă, capabilă să rezolve diverse task-uri în mod independent;
  • Înveți repede şi aplici ce ai învățat;
  • Esti optimist(ă) și om de echipă.

Descrierea jobului

Ce așteptăm de la tine?
  • Student / Absolvent de studii superioare
  • Experiența anterioară pe un rol similar reprezintă un avantaj
  • Cunoști limba engleză la nivel conversațional
Care vor fi activitatile tale?
  • Vei prezenta prudusele si serviciile companiei prin telefon clientilor deja existenti, vei oferi consultanta si raspunsuri fundamentate la toate intrebarile clientilor, apoi transformi interesul acestora in vanzare;
  • Te vei implica in identificarea celor mai bune solutii pentru solicitarile si nevoile clientilor, prin colaborarea cu departamentele specializate;
  • Vei oferi suport clientilor pentru a utiliza NNDirect (aplicatia NN dedicata clientilor);
  • Vei urmari atingerea obiectivelor zilnice si lunare privind rata de succes;
  • Vei cunoastein detaliu produsele si serviciile ce urmeaza sa le promovezi;
  • Vei urmari constant sa iti imbunatatesti rezulatele.
De ce ți-ai dori să vii alaturi de noi?
  • suntem companie certificată ca Top Employer și suntem în permanență preocupați să devenim tot mai buni, atât pentru clienții noștri, cât și pentru angajați;
  • o echipă de experți care sunt dispuși să împărtășească sfaturi și trucuri despre bune practici;
  • un sediu dotat la standarde înalte, aflat în apropiere de centrul Bucureștiului (lângă stația de metrou Eroilor și Opera Națională);
  • program flexibil și mod de lucru hibrid;
  • asigurare chirurgicală, asigurare de viață, asistență medicală privată și pensie privată (pentru că tu contezi cu adevărat pentru noi);
  • programe de dezvoltare (vrei să te dezvolți? Îți suntem alături);
  • zile suplimentare de vacanță în functie de vechimea în muncă (știm, câteva zile de concediu suplimentar nu strică).

NN Group is a financial services company with a history of more than 175 years of international operations and strong presence in 11 countries. With more than 14,000 employees, the Group provides retirement services, pensions, insurance, banking and investments to approximately 18 million customers. NN Group has been listed on Euronext Amsterdam since 2014 and has a strong financial position, ensuring it is always there for its customers with responsibility and sustained commitments.

In Romania, NN is the first international life insurance company to enter the local market, in 1997, and has been active in the private pensions segment for 15 years, being a leader in its markets. At the same time, NN also expanded in recent years into the health and home insurance segments in Romania. NN currently employs about 500 people and 1,600 financial consultants and managers in its sales force and supports over 2.2 million insurance and pension customers, a quarter of Romania's working population, to protect what matters most to them.

At NN, we help people care for what matters most to them, guided by our values care, clear, commit. We care means we empower people to be their best and we respect each other and the world we live in. We are clear means we communicate proactively and honestly and we are accessible and open. And we commit means we act with integrity, doing business with the future in mind. These values express what we believe in and what we aim for, guiding and inspiring us in everything we do.

Through everything we do, we believe that we can make a difference in people’s lives and contribute to the wellbeing of society and to the development of the local economy. NN supports clients to protect everything that matters most to them, contributes to relevant social causes in the communities it is part of and, throughout its overall activity, amplifies its role and impact in the economy each year. This way, NN aims to help people create a better and more sustainable financial future for themselves and their families.

NN Romania in figures:

25 years of presence in the local market 500 employees and 1,600 financial consultants and managers in the sales force 2.2 million insurance and private pensions clients

Market shares*

34.95% in life insurance 11.1% in health insurance 55.29% in voluntary private pensions (Pillar III) in terms of assets 34.31% in mandatory private pensions (Pillar II) in terms of assets

*Based on the Financial Supervisory Authority reports at 30.09.2022

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024