Gratis

Tehnoredactor acte notariale/ Consilier juridic

Societate Profesionala Notariala

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui tehnoredactor acte notariale/consilier juridic cu experiență în domeniul notarial, adaptabil unui mediu de lucru eficient și dinamic. Întrucât ne propunem să oferim servicii notariale de cel mai înalt nivel, într-un timp cât mai scurt, unul dintre elementele asupra cărora ne concentrăm este construirea și pregătirea continuă a unei echipe responsabile și prompte, la care clienții să poată reveni cu încredere. Pe lângă cunoștințele juridice solide, în cadrul biroului nostru notarial apreciem abilitățile bune de comunicare și muncă în echipă, iar aptitudinea de a gestiona și finaliza concomitent mai multe îndatoriri este încurajată.

Descrierea jobului

Activitatea în cadrul biroului nostru presupune preluarea clienților, întocmirea documentațiilor necesare și acordarea de consultanță juridică în vederea încheierii actelor notariale; redactarea și tehnoredactarea actelor notariale (contracte, procuri, declarații, opinii notariale, procedura succesorală, divorțuri etc.), asigurarea corespondenței cu diverse instituții (instituții bancare, cartea funciară, primărie etc.), cunoașterea registrelor notariale electronice, precum și a programului informatic E-Terra (verificarea îndeplinirii formalităților de publicitate imobiliară);
Experiența în redactarea actelor notariale de cel puțin 5 ani este obligatorie;
Studiile juridice superioare reprezintă un avantaj;
Cunoștințele de operare a calculatorului, a programelor MS Office (Excel, Word) și a Gmail-ului trebuie să fie la un nivel avansat;
Cunoștințele medii de limba engleză sunt necesare;
Salariul este motivant, iar strategia biroului notarial se bazează și pe nivelul încasărilor acestuia.

SPN Stoica S. Eduard este formată din consilieri juridici competenți, ce au capacitatea de a prelua și instrumenta un volum generos de acte notariale și de a lucra sub presiune. Flexibilitatea echipei și colaborarea proactivă pe care am menținut-o cu publicul de-a lungul timpului sunt confirmate de recenziile online ale clienților noștri, care ne clasează în topul celor mai bine cotate birouri notariale atât din București, cât și din țară. Sediul biroului nostru notarial este ușor accesibil, fiind situat în incinta clădirii de stat a palatului U.G.I.R din centrul capitalei – zona Piața Romană, la 2 minute de metrou, pe strada George Enescu nr. 27-29, sector 1. În vederea eficientizării desfășurării serviciilor notariale și creării unui mediu primitor punem la dispoziție 5 săli de semnare, care se bucură de sprijinul organizat al recepției.

Dacă te regăsești în profilul descris mai sus și vrei să faci parte din echipa noastră, așteptăm CV-ul tău pe adresa eduard@notariatstoica.ro.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024