Publicat 05 Apr 2018 | Reactualizat 03 Mai 2018 | Expiră 06 Mai 2018

Tehnician/Inginer Electrician Mentenanta Utilaje CNC

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice finalizate (Inginerie Electrica, Energetica si Informatica Aplicata, Mecanica, Tehnologia Constructiilor de Masini);
Experienta medie de lucru ca electrician de intretinere utilaje CNC;
Cunostinte despre limbajul de programare a masinilor unelte CNC - constituie avantaj;
Citire si interpretare desen tehnic;
Cunostinte tolerante;
Cunostinte in conectarea utilajelor CNC la reteaua electrica, cunostinte de parte mecanica, hidraulica, pneumatica;
Cunostinte medii de limba engleza;
Disponibilitate de a lucra in deplasare (aproximativ 80% din timp);
Capacitate foarte buna de relationare cu clientii;
Gandire analitica, responsabilitate, amabilitate, seriozitate;
Posesor permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Studiaza documentatia tehnica a utilajelor de instalat;
Informeaza clientii cu privire la pregatirile necesare inainte de data punerii in functiune a unuiutilaj nou achizitionat;
Instalarea si punerea in functiune a utilajelor clientilor;
Interventii service la sediul beneficiarilor;
Intocmeste fisele de service cu ocazia fiecarei interventii;
Elaboreaza necesarul de piese de schimb;
Relationeaza cu furnizorii de servicii si piese de schimb prin e-mail sau telefon;
Arhiveaza fizic si electronic rapoartele de vizita, certificatele de garantie, procesele verbale de instalare si punere in functiune.

Beneficii:
Catering la pranz;
Asigurare de sanatate;
Training-uri de formare profesionala interne si la furnizori;
Prime;
Masina de serviciu in interes personal;
Beneficii de fidelizare personalizate.

Allmetech activeaza in domeniul comercializarii masinilor unelte din 2004 oferind solutii tehnice pentru cresterea productivitatii. Allmetech a acumulat:
Peste 14 ani de experienta in realizarea si implementarea proiectelor de investitii in domeniul industrial;
Peste 400 de clienti cu care mentinem o continua colaborare;
Peste 300 de utilaje instalate cu succes;
Peste 600 de angajati instruiti in centrul de formare in domeniul “operator si programator CNC”.

Expirat
Tehnician/Inginer Electrician Mentenanta Utilaje CNC  -  ALLMETECH TOOLS & MACHINES