Gratis

Tehnician sisteme de securitate

S.C. UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.
3 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice finalizate (electrice, electromecanice, automatizări / sisteme integrate, electrotehnică generală);
- Certificare ARTS;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunoștințe de instalare și service de echipamente de securitate, detectie a incendiului, TVCI, configurări soft și aplicații pentru echipamentele integrate în sistemele de securitate;
- Experiență relevantă: minim 2 ani în domeniul sistemelor de securitate;
- Cunoștințe PC: Word, Excel Outlook – reprezintă un avantaj cunoștințe despre rețelele de calculatoare, baze de date, configurări ale sistemelor de operare;

Descrierea jobului

- Execută lucrări de întreținere generală ale echipamentelor/instalațiilor de securitate, detecție și stingere a incendiului, TVCI, control al acces, detecție ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀a efractiei;
- Configurează softuri de aplicație pentru echipamentele instalate, asigurând calitatea lucrărilor specifice și intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea șefului punctului de lucru/de echipă;
- Întocmește lista de piese de schimb, a echipamentelor și a consumabilelor în funcție de necesități;
- Execută lucrări aparținând diverselor proiecte de investiții/modificări ale echipamentelor/instalațiilor de curenți slabi;
- Completează rapoartele de mentenanță generală preventivă și corectivă, precum și fișele(situațiile) pentru intervențiile corective (și de service) efectuate.

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024