Gratis

Tehnician Service IT

Exorigo Upos SRL

Candidatul Ideal

  • Experienta in service echipamente POS, periferice(cititoare coduri de bare, cantar, etc)
  • Cunostinte despre SQL, cursuri si certificari in domeniul bazelor de date
  • Experienta cu aplicatii specifice pentru diagnosticarea diferitelor componente hardware (HDD, COM, CPU)
  • Cunosterea/utilizarea aplicatiilor software pentru retail.
  • Cunostinte si abilitati tehnice
  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara
  • Studii medii/superioare de preferinta in domeniul IT
  • Cunostinte privind instalarea/configurarea/depanarea/mentenanta echipamentelor IT si diverselor sisteme software
  • Cunostinte medii despre retele de date
  • Abilitati de comunicare si lucru în echipa
  • Persoana entuziasta obisnuita sa lucreze cu termene limita si SLA-uri
  • Limba Engleza nivel mediu
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Noul nostru coleg/colega esta o persoana dinamica si entuziasta.Candidatul ideal are excelente abilitati de tehnice, multitasking si capacitatea de a lucra in echipa.
  • Instalare / configurare / administrare echipamente/solutii software
  • Realizarea conexiunilor necesare pentru implementarea sistemelor de tip POS, cititoare coduri de bare, cantare, verificatoare de pret, conform proiectelor
  • Asigura instruirea personalului utilizator cu privire la modul de functionare al echipamentelor/solutiilor software din portofolilul companiei
  • Realizeaza activitati de service /reparatii /mentenanta la sediul clientilor pentru echipamentele/solutiilor software din portofoliul companiei
  • Asigură asistență tehnică pentru sistemele instalate
  • Rezolva solicitarile asignate in limita acceselor oferite și transfera restul catre echipa de programar
  • Colaboreaza cu echipa pentru identificarea corecta a cauzei unei probleme.

Firma este furnizor de solutii in domeniul IT cu o experienta de peste douazeci de ani pe piata din Europa. Avem partneriate globale de lunga durata cu cei mai importanti producatori software si hardware:Microsoft, IBM, Xerox, Cisco, Oracle, Epson,etc.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024