Gratis

Tehnician service imprimante si copiatoare

SC Service Grup SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

- Absolvent de studii medii sau superioare cu profil tehnic.
- Experiența profesională de minim 1 an in domeniu pe un post similar (instalare, depanare, diagnosticare si configurare: Copiatoare, Imprimante, Multifuncționale, Calculatoare).
- Cunoștințe de instalare, configurare si depanare copiatoare, imprimante si calculatoare.
- Cunoștințe de operare PC (Windows, MS Office).
- Cunoștințe de instalare si configurare echipamente IT.
- Spirit de echipa, serios, rezistent la stres, cu abilități bune de comunicare si capacitate de organizare eficientă a timpului de lucru.
- Limba engleza – nivel mediu.
- Posesor permis de conducere categoria B - (Criteriu de selecție obligatoriu).

Descrierea jobului

Responsabilițăti :

- Asigură diagnosticarea, repararea si întreținerea echipamentelor de printare (copiatoare, imprimante multifuncționale) la sediul companiei și al clienților.
- Efectuează instalarea si configurarea echipamentelor comercializate de companie.
- Gestionează echipamentele vândute clienților și care se afla in perioada de garanție
- Gestionează documentele specifice departamentului (devize de service, fise de verificare etc).
- Recondiționarea si reumplerea cartușelor pentru imprimantele laser.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Autoturism de serviciu, telefon mobil, laptop
- Cursuri de formare profesională,
- Acces la documentația de service
- Munca într-un cadru profesional modern, mediu de lucru dinamic si motivant.
- Pachet salarial format din salar fix si bonusuri in funcție de performanță .
- Crestere salariala progresiva in functie de rezultatele evaluarii performantelor realizate

SC SERVICE GRUP SRL este o societate comercială fondată în anul 1998, care-și desfășoară activitatea în domeniul IT, atât hardware cât și software,cu un capital tehnic deosebit de valoros, din punct de vedere logistic, a pregătirii profesionale și a experienței dobândite.

Activăm pe segmentul de piața al vânzărilor și închirierilor de copiatoare, service imprimante, rețelistica și securitate IT, consumabile pentru copiatoare și imprimante, piese de schimb precum și alte activități comerciale.

Competențele tehnice sunt confirmate de membrii echipei noastre cu peste 25 ani de experientă în domeniu, experientă pe care o oferă cu multă pasiune beneficiarilor. Afirmația este îndreptățită luând în considerare tendința vădita spre fidelizarea majorității clienților, precum și prin împărtășirea acelorași principii și viziuni. Ne-am propus să oferim produse și servicii accesibile, la cel mai înalte standarde de calitate dovedite de certificările ISO de care dispunem. Nu ne mulțumim cu puțin! Ne dedicam clienților noștri astfel încât sa beneficieze de cele mai bune produse și servici pe care le putem oferi.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024