Gratis

Tehnician Productie (Frezare/Sudura)

SC JOYSONQUIN AUTOMOTIVE SYSTEMS ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii medii sau școala tehnică;
  • De preferat minim 2 ani într-o firmă cu profil de producție;
  • Cunoștințe tehnice de productie;
  • Cunostințe mașini / utilaje industriale;
  • Limba engleză sau germana (reprezintă avantaj);
  • Bune abilitați de comunicare, organizare, planificare, rezolvare de probleme;
  • Adept al muncii în echipă, cu atitudine pozitivă, disciplinat, cu disponibilitate pentru învatare procese noi;
  • Disponibilitate pentru munca in 3 schimburi

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Participă și inițiază activ imbunățătirea proceselor din aria de responsabilitate (sudura sau frezare);
  • Colaborează cu colegii în eventualitatea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈apariției unor probleme de calitate și ia masuri pentru remedierea acestora;
  • Aplică standardele de calitate în aria sa de responsabilitate;
  • Pregatește și participă activ la auditurile externe;
  • Verifică validările de producție în acord cu instrucțiunile de lucru și de verificare și semnalează eventuale nereguli;
  • Verifică parametrii și modifică programele utilajelor;
  • Responsabil pentru analiza defectelor aferente utilajelor din subordine;
  • Responsabil pentru efectuarea diagnozei mașinilor;
  • Responsabil pentru verificarea functionalității matrițelor, dispozitivelor după montajul pe masină;
  • Responsabil pentru instruirea operatorilor pe mașinile din zona de responsabilitate.

JOYSONQUIN Automotive Systems Romania produce elemente ornamentale pentru bord, uşi şi consola centrală, bazându-se pe o tehnologie modernă şi pe diversitatea materialelor folosite: furnir nobil, piele, carbon şi material plastic. De peste 15 ani înfrumuseţăm autoturisme de lux precum Mercedes, Bentley, Audi, BMW, Porsche şi Volkswagen.

Calitatea produselor şi încrederea pe care ne-o acorda clienţii noştri sunt rezultate ale profesionalismului angajaţilor noştri. Compania are la Ghimbav mai mult de 1000 de angajati şi este în continuă dezvoltare.
Publicat 29 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 28 Iun. 2024