Gratis

Tehnician mentenanta

LEONI WIRING SYSTEMS ARAD SRL
6 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent scoala tehnica – cerinţă obligatorie;
  • Cunoștinţe tehnice (oricare din specializarile: mecanica, pneumatica, hidraulica, electronica, automatizari, etc);
  • Capacitate de lucru conform documentatiei tehnice/tehnologice ale echipamentelor;
  • Initiativa, implicare activa si orientat spre rezolvarea de probleme;
  • Abilitati de comunicare, lucru in echipa, flexibilitate si organizare;
  • Cunostinţe de operare PC (MS-Office);
  • Disponibilitatea de a lucra conform schimburilor solicitate;
  • Experienţa intr-o pozitie similara - constitue avataj;
  • Cunostinţe de limba Engleza - constitue avantaj.

Descrierea jobului

  • Efectuarea de activitati specifice de intretinere neplanificata/ planificata asupra echipamentelor de productie pentru a asigura disponibiltatea tehnica a acestora;
  • Folosirea corecta a uneltelor/ dispozitivelor, a pieselor de schimb si a metodelor specifice pentru activitatile de intretinere a echipamentului de productie;
  • Sugestii de imbunatatire procesului de mentenanta si echipamentului de productie;
  • Suport in gasirea solutiilor tehnice alternative in cazul defectiunilor echipamentelor care nu pot fi reparate;
  • Feedback despre rezultatul activitatilor de intretinere;
  • Escaladarea în funcție de procedurile de escaladare definite;
  • Respectarea tuturor standardelor legale si interne definite, precum si regulilor de protectie a muncii si mediului;
  • Contributie la atingerea obiectivelor si rezultatelor Financiare ale companiei;
  • Respectarea termenelor de finalizare;
  • Respectarea cerintelor de calitate;

LEONI - suntem un furnizor global de produse, solutii si servicii pentru gestionarea energiei si a datelor in sectorul auto. Lantul nostru valoric variaza de la cabluri standardizate si cabluri speciale pana la sisteme de cablaje extrem de complexe si componente aferente. In calitate de partener de inovare si furnizor de solutii ne sustinem clientii cu dezvoltare remarcabila si expertiza in sisteme. Grupul nostru de companii are aproximativ 95.000 de angajati in 27 de tari si a generat vanzari consolidate de 5,1 miliarde EUR in 2022.
Combinam traditia cu progresul inca din secolul al 16-lea si te asteptam sa scriem impreuna urmatorul capitol din aceasta poveste de succes
An de an cu LEONI.

* Oamenii de toate genurile sunt tratati in mod egal; Pentru simplificarea lingvistica si o mai buna intelegere, in text se foloseste doar forma masculina.
LEONI proceseaza datele dumneavoastra intr-un sistem informatic care este consecvent in cadrul companieisi care utilizeaza furnizori externi. Prin trimiterea aplicatiei dumneavoastra, sunteti de acord cu aceasta procedura. LEONI asigura respectarea protectiei datelor.
ARA0000TJ
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 28 Apr. 2024