Gratis

Tehnician mentenanta- zona Tulcea

INGETEAM SERVICE SRL
6 poziții

Candidatul Ideal

* Vrea sa dezvolte o cariera profesionala de viitor intr-o firma multinationala in crestere, cu o vechime de peste 50 de ani in domeniu;
* Interesat de energia regenerabilă, sa aiba o pregatire profesionala tehnica (specialitatea electricitate, mecanica, electromecanic, electronica, hidraulica, automatizari, echipamente electronice de masurare si control, etc.);
* Calitati de loialitate (onestitate/integritate), ambitia de dezvoltare profesionala si personala, constiintios, atitudine pro-activă, munca in echipa, orientarea spre detalii, orientat la client;
* 2 ani de experienta dobandita;
* Flexibilitate ridicată și adaptare a planului de lucru;
* Cunoașterea limbii engleze tehnice (scris/vorbit) și familiarizare cu Office Pack;
* Permis conducere categoria B;
* Salariul se negociaza in functie de experienta/calificari.

Descrierea jobului

Efectuarea intretinerii instalatiilor de energia regenerabila, pentru a optimiza performanța în beneficiul clienților, respectând standardele de Calitate, Siguranță și Mediu;
Cunoasterea (invatarea) si Indeplinirea masurilor de prevenire care trebuie adoptate in fiecare caz in parte si sa se asigure siguranta proprie si a persoanelor din functiile respective si/sau a celor care pot fi implicati in aceasta activitate;
Responsabilitate pentru a urmari procedurile si echipamente in cadrul lucrarilor;
Angajament solid față de conceptul de siguranță în mediul de lucru și siguranță în general;
Echiparea vehicule cu scule, unelte, echipamente de schimb si piese de schimb;
Returnare la timp a materialelor defecte sau nefolosite, completand comenzile de lucru si verificarea pieselor folosite;
Asigurarea bunei functionari a instalatilor de productia energiei si controlarea functionarii diferitelor componente in toate etapele interventiei;
In instalatii eoliene, efectuarea intretinerii preventive si corective a turbinelor conform regulilor sau instrucțiunilor de lucru in vigoare si capacitatea de a lucra la înălțime;
Printre altele, activitatile ce trebuie realizare sunt:
- Efectuarea lucrarilor preventive si corective in parcul eolian
- Efectuarea procedurilor administrative pe care le solicita munca in termenii de calitate ridicate: rapoarte de lucru, baze de date.
Raportarea intervențiilor de maniera corecta si in timp util in platforma proprie si de la clienti;
Contact cu clienții cu privire la service și reparații finalizate și viitoare.

* Posturile disponibile sunt in zona Tulcea

Beneficii:
Dezvoltare cariera profesionala de viitor
Pachet salarial atractiv;
Masina si combustibil asigurat de companie;
Telefon asigurat de companie;
Set complet de echipament individual de protectia muncii

Ingeteam este o companie multinationala, la nivel international suntem lideri mondiali în furnizarea de servicii de operare și întreținere în centralele de producere a energiei electrice.

Compania apartine grupului Ingeteam (www.ingeteam.com) si furnizează servicii O&M către centralele energetice, piese de schimb si control (invertoare, convertizoare de frecvență, controlere și protecții), mașini electrice rotative (motoare Indar, generatoare și seturi de motoare și pompe submersibile), sisteme (proiecte de inginerie electromecanică și automatizare) și servicii ( servicii de exploatare și întreținere).
Oferim cele mai bune soluții în diferite sectoare, și anume: generarea energiei eoliene, fotovoltaice, hidro și combustibili fosili; prelucrarea metalelor și a mineralelor; minerit; marin; șină de tracțiune; ape; incărcarea vehiculelor electrice și automatizarea rețelei electrice, pentru realizarea de generare, transport, distribuție și consum de energie durabilă și eficientă.
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024