Gratis

Tehnician mentenanta/service

RASIROM RA
5 poziții

Candidatul Ideal

Studii medii in domeniul electric/ electronic/ electrotehnic/ mecanic;
Certificare tehnician sisteme de securitate (ARTS);
Cunostinte de electrica, electronica, sisteme de securitate (Honeywell; Mobotix);
Office nivel de baza;
Aplicatii dedicate sistemelor de securitate;
Experienta relevanta in domeniul de service si mentenanta cu competente certificate;
Abilitati de comunicare foarte bune (comunicarea prin telefon, comunicarea fata in fata, comunicarea prin e-mail);
Capacitatea de a nu genera conflicte;
Capacitate de dialog;
Capacitatea de a-si asuma responsabilitatea propriilor decizii;

Descrierea jobului

Identifica echipamentele a caror mentenanta se efectueaza si urmeaza procedura de service in vigoare;
Realizeaza montarea/ demontarea echipamentelor in baza unei scheme utilizate la intretinerea echipamentului;
Realizeaza demontarea/ montarea si mentenanta electromagnetilor, amortizoare, zavoare electromagnetice si contact magnetic;
Realizeaza montarea si conectarea de echipamente (centrale, senzori, camera video, populare rack);
Identifica si corecteaza defectele sistemelor;
Verifica functionarea sistemelor (senzori, elemente de comanda si control, alarmare);
Verifica componentele interne ale centralelor si efectueaza inlocuirea acestora in cazul defectiunilor constatate;
Programare inregistrator video;Mentenanta echipamentelor de actionare fizica (bariera auto, turnichet, SAS);

Descrierea companiei

Cine este Rasirom?

Functionăm sub coordonarea Serviciului Român de Informaţii si suntem integratori de soluţii de Securitate fizică şi informatică.
Principalele noastre obiective sunt securizarea cibernetică şi fizică a infrastructurilor critice naţionale , precum şi asigurarea obiectivelor naţionale de interes strategic.
Suntem o echipă de profesionisti de elită, capabili să facă faţă oricăror provocări din domeniul nostru de activitate.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024