Gratis

Tehnician mentenanta echipamente industriale

CURENT METAL SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Calificare într-un domeniu relevant, cum ar fi mecanică, electricitate sau electronică;
Experiență anterioară într-un rol similar;
Cunoștințe tehnice solide și abilități practice în repararea și întreținerea echipamentelor și sistemelor tehnice;
Abilitatea de a citi și interpreta desene tehnice și scheme electrice;
Capacitatea de a identifica și diagnostica problemele tehnice și de a găsi soluții adecvate pentru a le remedia;
Abilități bune de comunicare și relaționare cu colegii și clienții;
Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple sarcini simultan;
Atitudine proactivă față de siguranța la locul de muncă și respectarea normelor de sănătate și securitate;
Flexibilitate și disponibilitate pentru a lucra în schimburi sau în afara programului normal de lucru;
Carnetul de conducere categoria B reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Efectuarea lucrărilor de mentenanță planificate și neplanificate la echipamentele și sistemele tehnice(masini de injectie
Identificarea și diagnosticarea problemelor tehnice și găsirea soluțiilor adecvate pentru a le remedia;
Înlocuirea pieselor sau a componentelor defecte;
Efectuarea testelor și a inspecțiilor pentru a se asigura că echipamentele și sistemele funcționează corect și sunt sau nu sunt sigure pentru utilizare;
Efectuați înlocuirea elementelor electrice defecte ale mașinii, inclusiv motoare, relee și întrerupătoare; și mecanism de detectare a configurării, utilizând unelte de mână
Implementarea unei întrețineri speciale și controlul rezultatelor tehnice;
Efectuați diagnosticarea și corectați sau înlocuiți unitățile electronice defectuoase, cum ar fi plăcile cu circuite imprimate
colectarea și introducerea datelor necesare actualizării arhivei de gestionare a instalațiilor și echipamentelor;
Realizați diagnosticarea și asigurați înlocuirea componentelor pneumatice, mecanice, hidraulice ale echipamentelor și mașinilor defecte
Poate efectua sarcini în calitate de macaragiu electrician, reparator ceas de timp, transformator bobină, redresor de electrician și reparator de salvare de întreținere; sau funcționează ca reparații subterane
Acordați asistență și gestionați rolurile contractorilor pentru sarcini electrice
Asistență în administrarea și reglementarea îndatoririlor tehnicienilor de juniori
Organizați principiile de întreținere sigure pentru defecțiunile de reglementare și planificare.

Descrierea companiei

ABOUT US

Akım Metal (Curent Metal) produces metal parts in Istanbul and in Târgoviște for automotive, home appliance, motor, aircraft and defense industries using machining and metal injection methods with over 40 years of experience. Since 2011 our R&D Center has been developing projects under Ministry of Science, Industry and Technology's incentives to create new products, to create differentiation at the market and in order to increase R&D activities and invest in R&D related business areas.

As a customer oriented company, Akim Metal’s main principles are Quality, Cost and On-Time Delivery. Product quality is assured by using control methods, laboratory tests and product audits at every step from raw material incoming to finished part delivery.

With a highly respected position in metal industry, Akim Metal has ISO/TS 16949 and ISO 14001 certificates. Akim Metal targets for continuous improvement with technologically up-to-date machinery and trained personnel. All customer satisfaction indicators are carefully followed and evaluated. Fastest and most economical solutions are provided for Customers using automatized systems.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024