Gratis

Tehnician laborant in constructii

SC PRAGOSA ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

• Minim studii liceale/postliceale;
• Experiența anterioară în laborator reprezinta anvantaj;
• Abilități de comunicare și lucru în echipă;
• Inițiativă și responsabilitate;
• Cunoștințe operare PC.

Descrierea jobului

• Receptioneaza, identifica, marcheaza, manipuleaza, protejeaza si depoziteaza probele care se analizeaza in laborator;
• Pregateste probele in vederea analizelor ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄ulterioare prin operatiuni mecanice;
• Efectuează determinări pe materiale de construcții în cadrul profilelor: betoane și mortar (B,M.B), beton armat, beton precomprimat
• Executa teste (analize) pe beton proaspat si intarit, asfalt, materii prime precum si alte activitati (teste) specifice laboratoarelor de incercari in constructii (site);
• Efectueaza calculele analizelor pentru care este instruit si le inregistreraza in caietele de lucru;
• Completeaza documentele specifice activitatii de laborator;
• Aplica procedurile specifice (SSM, tehnologice și a celor de exploatare și întreținere aparatură laborator).

Beneficii:
- Remuneratie conform experientei si cunostintelor;
- Posibilitati de avansare in cariera profesionala;
- Integrare intr-o echipa tanara si dinamica.

Firma noastră a fost infiinţată in 2007, de către o echipă cu 40 ani de experienţă în domeniul construcţiilor in Portugalia. Cu un curriculum complex, care cuprinde cele mai variate solutii in domeniul constructiilor, cum sunt lucrarile de proiectare si executie, cu finanatare publica sau privata, in activitati precum:

Lucrari de drumuri; Constructii civile; Zone sportive si de agrement.

Pragosa Romania beneficiaza de sprijin tehnic si financiar, precum experienta acumulata de grupul nostru in aceasta activitate, pe parcursul anilor, ceea ce ne face un partener care asigura calitate, promptitudine, durabilitate si siguranta.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024