Gratis

Tehnician Laborant Fizico-Chimice - Brasov

Asahi CE & Europe Services s.r.o.

Candidatul Ideal

  • Cunostinte de baza - tehnici de laborator (preparare solutii, gravimetrie, titrimetrie, volumetrie);
  • Cunostinte si experienta de minim 1 an in gaz cromatografie si cromatografie lichida;
  • Minim liceu + scoala postliceala cu profil industrial alimentara, chimie sau biologie;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana dinamica, atentă, rezistentă la stres si la efort fizic;
  • Disponibilitatea de a lucra in schimburi (3 schimburi) si in program de tura continua;
  • Abilitati de organizare a muncii;
  • Spirit de initiativa si abilitati de invatare;
  • Cunostinte medii de operare pe calculator.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Efectuează cu precizie și acuratețe analizele fizico - chimice conform instrucțiunilor de lucru;
  • Introduce zilnic rezultatele analizelor în fișele de laborator și în sistemul informatic existent;
  • Comunică eficient cu laboranții din cadrul compartimentului, cu Team Leader-ii, cu managerul de departament, informându-se reciproc asupra:
  • Modificărilor intervenite în programul și activitatea de producție;
  • Modificărilor intervenite în procedurile și instrucțiunile de lucru;
  • Abaterilor de la specificațiile analizelor fizico – chimice efectuate la probele prelevate din întreaga fabrică;
  • Abaterilor legate de funcționarea necorespunzătoare a aparatelor de laborator;
  • Întreține starea de curățenie a laboratorului;
  • Respectă prevederile politicilor de Mediu, Sănătate și Siguranță în muncă, Calitate și Siguranță Produs, politica de Etica, normele de igienă, instrucțiunile și procedurile interne UB cu care au fost instruiți.

Pachet oferit:

• Servicii medicale suplimentare, asigurare medicală, de viată și invaliditate;
• Salariu motivant și majorări salariale periodice în funcție de performanță și competențe;
• Bonus de performanță după prima lună de angajare;
• Primă de vacanță, primă de Paște și primă de Crăciun;
• Ore suplimentare plătite dublu;
• Ore de noapte plătite cu spor de 25%;
• Spor de tură continuă de 18,5% aplicat la total venit brut realizat lunar;
• Tichete de masă în valoare de 30 lei/zi lucrată;
• Tichete cadou de Paște, 15 august și Crăciun;
• Bonusuri pentru evenimente în familie;
• Cotă de bere lunară.

Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Peroni Nastro Azzurro, Kozel, Azuga, Pilsner Urquell, Asahi Super Dry.

Suntem hotarati sa cream o afacere la fel de diversa ca lumea din jurul nostru, reflectand comunitatile la care ajungem si oamenii pe care ii deservim.

Ne angajam sa cultivam un mediu de lucru in care sarbatorim si respectam diferentele si sustinem de dreptul pe care cu totii il avem de a fi noi insine la serviciu, acasa si in public

In Ursus Breweries, parte din Asahi Europe and International, credem ca poti STRALUCI ASA CUM ESTI - indiferent de varsta, sex, etnie, orientare sexuala, dizabilitati, religie sau convingeri.

Cream un mediu in care ne incurajam colegii si colegele sa aiba curaj si sa stie ca, oricine ar fi si oricare ar fi circumstantele in care se afla, apartin fara a fi nevoie sa se conformeze.

Pentru mai multe informații despre Ursus Breweries și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitaţi site-ul nostru de recrutare www. https://ursus-breweries.ro/cariere/pozitii-disponibile/

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024