Gratis

Tehnician IT

IRUM S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii medii
  • Eficiență și rigurozitate în organizarea/planificarea activităților specifice postului
  • Abilități de comunicare și relaționare
  • Atenție la detalii
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
  • Cunoaștere Microsoft Windows (7, 10, 11)
  • Cunoașterea sistemelor de supraveghere Hikvision, Dahua
  • Cunoștințe de cablare structurată
  • Cunoștințe depanare computere, imprimante și alte periferice
  • Configurare Hardware și Software a stațiilor de lucru
  • Experiența nu este obligatorie, însă constituie un avantaj

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Call Center / Help Desk IT Level 1 – doar de backup
  • Alocare tickete către nivel superior
  • Realizează instalarea fizică a echipamentelor
  • Deploy Sisteme de operare și softuri necesare
  • Efectuează operațiuni de mufare, pozare cabluri, rack-uri networking
  • Responsabil de furnizarea, alocarea și urmărirea consumabilelor print
  • Service UPS-uri și printing
  • Realizează instalarea și configurarea sistemelor de supraveghere video
  • Întocmește documentații pentru task-urile repetitive (How To)
  • Alocare telefoane fizice și mobile utilizatori
  • Asigură mentenanța echipamentelor din Data Center
  • Asigură mentenanța echipamentelor networking
  • Asigură mentenanța echipamentelor de supraveghere video
Beneficii:
  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.
Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024