Gratis

Tehnician IT (Intership/Junior/Senior)

Rezolv IT
2 poziții

Candidatul Ideal

Echipa RezolvIT se mărește !
Avem nevoie de specialiști în instalarea, configurarea și mentența calculatoarelor, serverelor, rețelelor de calculatoare, imprimantelor și multifuncționalelor.
Mai avem și 2 locuri în programul de intership, poți aplica dacă ești pasionat de IT și iți dorești să caștigi experientă și să lucrezi alături de cei mai buni tehnicieni.

Descrierea jobului

Asiguri suport IT specializat utilizatorilor pentru rezolvarea incidentelor cauzate de software/calculatoare/retea
si pregătești documentarea și raportarea activitați către clienți în sistemul de ticketing
Cerințe minime :
- cunoștințe diagnosticare și depanare hardware și software
- cunoștințe diagnosticare și depanare rețele calculatoare/conexiuni internet
- experiența în utilizarea soft-urilor tip remote desktop
- cunoștințe pentru instalarea/configurarea/depanarea softurilor uzuale : SO Windows, clienți email(outlook, thunderbird), softuri tip office, cad, prelucrare foto
- cunoștințe în configurarea și depanarea conturilor de email ( POP3/IMAP/Webmail)

Beneficii :
- colectiv tanar, dinamic si placut
- decontare transport
- masina in functie de necesitati
- smartphone, internet, laptop
- sediu central exact la statia de metrou Pta Munci
- posibilitati de perfectionare si avansare catre posturi de ServerAdmin, IT Project Manager sau IT Account Manager

Se consideră avantaj - va rugam mentionati:
- experiență în posturi similare
- cunoștințe instalare/configurare servere Windows/Linux (ad,mail,samba,ftp,http,dns,routing)
- cunoștințe avansate de networking
- cunoștințe de programare bash, perl sau php sau webdesign HTML/CSS
- cunoștințe de mentenanța a imprimantelor si multifuncționalelor (curatare, mentenantă, reîncărcare cartușe)

Rezolv IT este o companie care activeaza pe piata serviciilor IT. Avem o experienta de 9 ani pe aceasta piata. Portofoliul de clienti este variat, ne adresam in general companiilor mici si mijloci, indiferent de domeniul de activitate. Oferim servicii IT pentru companiile care vor sa externalizeze departamentele IT proprii, sau celor care au nevoie de suport adititional IT in proiectele pe care le desfasoara. Scopul serviciilor oferite de Rezolv IT este de a reduce costurile din companiile clientilor nostri si de crestere a eficientei angajatilor.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024