Gratis

Tehnician IT - Hardware

Netrom Comunicatii
2 poziții

Candidatul Ideal

Ne bucură faptul că poziția pe care o avem disponibilă în organizația noastră ți-a atras atenția și te invităm să afli, în rândurile de mai jos, toate informațiile despre noi și despre lucrurile pe care le-am putea face împreună.

Consideri ca urmatoarele caracteristici te descriu si le detii?
- Initiativa, nivel ridicat de asumare si energie buna care sa alimenteze in mod natural o atitudine pozitiva;
- Cunostinte solide in sfera IT obtinute si consolidate prin practica;
- Capacitate ridicata de adaptare si prioritizare, acompaniata de o buna organizare a modului de lucru;
- Esti o fire curioasa, preocupata de dezvoltare in regim autodidact si atenta la detalii pentru a identifica solutii.

Competente necesare:
- Cunostinte sisteme de operare Windows si Linux (reprezinta un avantaj) - instalare, configurare, administrare statii de lucru si servere + interventie/depanare
- Cunostinte de retelistica (switchuri, routere), electronica si curenti slabi - vor fi foarte apreciate
- Intelegerea facila a documentatiilor, specificatiilor tehnice si a manualelor de operare.

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale vor fi:
- Participarea la activitatile de analiza, ofertare, proiectare si implementare a solutiilor IT&C, in conformitate cu solicitarile clientilor;
- Asigurarea preluarii, tratarii si rezolvarii problemelor semnalate de clienti prin oferirea suportului tehnic adecvat (remote sau on site);
- Instalarea, configurarea si mentenanta serverelor si echipamentelor instalate la clienti;
- Instalarea sistemelor anti efractie si de incendiu, de supraveghere video si de control acces;
- Distribuirea și centralizarea cablurilor si realizarea cablarilor structurate;
- Deplasari in Cluj si in judetele limitrofe unde avem de realizat lucrari (executie sau mentenanta).

Vei avea parte de următoarele Beneficii:
- Mediu de lucru stabil si prietenos in care echilibrul dintre viata profesionala si cea personala este respectat;
- Salariu motivant + bonusuri corelate cu calitatea muncii prestate;
- Conditii de munca si logistice moderne;
- Acces la servicii medicale (retea privata de sanatate);
- Sansa de a invata permanent si de a evolua intr-un domeniu aflat in continua dezvoltare.

NETROM COMUNICAȚII a luat ființă în anul 2003, în contextul dezvoltării accelerate a soluțiilor de telecomunicații și din industria IT, soluții ce promiteau atât schimbarea fundamentală a interacțiunii companiilor în mediul de afaceri prin facilitarea transferului rapid de informații, cât și optimizarea multor fluxuri operaționale prin automatizarea de procese.

Astăzi, NETROM COMUNICAȚII face parte dintr-un grup de firme cu activitate convergentă în IT&C, acoperind un spectru foarte larg de soluții IT și servicii de telecomunicații.

Principalele noastre activități:

- consultanță în IT&C

- account management pentru portofolii de clienți B2B pentru TELEKOM ROMANIA

- proiectare, execuție și mentenanță pentru infrastructuri informatice

- producție software

Pentru ca cei din echipa noastră să performeze optim, am creat condiții de lucru moderne, cu dotări tehnice și logistice fără compromis. Atmosfera de lucru este antrenantă, pozitivă și energizantă, iar provocările asociate proiectelor derulate, stimulează creativitatea si inițiativa personală sau de grup.

Persoanele interesate de evoluție profesională, de muncă într-o companie statornică, solidă financiar, aflată în plin proces de dezvoltare, sunt invitate să își trimită CV-urile în vederea evaluării unei potențiale colaborări.

Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Mai 2024