Gratis

Tehnician IT / Administrator IT - Level 1/2

ITissimo MSP
2 poziții

Candidatul Ideal

- Cunostinte Windows 10/11 – nivel mediu / avansat
- Cunostinte Suita Office / Office 365
- Cunostinte administrare / configurare conturi de e-mail - IMAP si Office 365
- Cunostinte medii de retelistica - TCP/IP, DHCP, DNS
- Cunostinte configurare echipamente de retea la nivel mediu
- Cunostinte diagnosticare si depanare hardware si software

Se considera avantaj si va impacta nivelul salarial si pozitia, urmatoarele:

- Cunostinte configurare echipamente de retea (Cisco, Fortinet, Sophos sau Ubiquiti reprezinta avantaj)
- Cunostinte administrare servere Windows - AD, GPO, PowerShell
- Cunostinte sisteme backup (Veeam constituie avantaj)
- Conustinte virtualizare (VM-Ware, Proxmox, Hyper-V)

Descrierea jobului

- Asigura supportul tehnic clientilor (remote si on-site) prin sistemul de ticketing, email sau telefon.
- Instaleaza si configureaza echipamente noi – calculatoare, notebook-uri, imprimante, switch-uri, servere, echipamente de retea etc.
- Diagnosticheaza si depaneaza eventualele probleme hardware
- Diagnosticheaza si rezolva problemele software
- Administrareaza sistemele de retea ale clientilor (cablare, montare echipamente pe pozitie, hands-on)
- Ofera ajutor colegilor de Level 2 si Level 3 remote si on-site (hands-on)
- Configureaza si adminsitreaza retele de date, servere, echipamente active si pasive de retea
- Configureaza si adminsitreaza servere Windows / Linux, NAS-uri, VPS-uri.
- Configureaza si administreaza sistemele de back-up

ITissimo este o companie Romaneasca ce ofera solutii de externalizare a departamentelor IT pentru companii, suport tehnic level 1, 2 si 3, administrare de retele, servere, solutii cloud, securitatea datelor, cablare structurata, solutii de backup si monitorizare a retelelor. Serviciile sunt contractate pe baza de abonamente lunare.

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 6 Mart. 2024 Expiră 5 Apr. 2024