Gratis

Tehnician/Inginer Sisteme de Securitate

TESEITE GROUP S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Oportunitate Parteneriat / Colaborare / Angajare

Esti profesionist, vrei sa te dezvolti, vrei sa muncesti pentru tine, e timpul pentru urmatorul pas!

O discutie nu te costa decat timp, nu rata sa vezi daca oportunitatea este pentru tine.

Devino un membru al echipei noastre in Departamentul de Security & IT dacă te regăsești în următoarele:

Cum ar trebui sa fie viitorul coleg?

- pozitiv si empatic;

- organizat, focusat si comunicativ;

- sa aibă o atitudine, energica si cu o atitudine pozitiva si creativa, capabil sa gestioneze situațiile neprevăzute;

- cu o puternica dorința de dezvoltare, atât pe plan profesional dar si personal;

- punctualitatea si seriozitatea vor fi calitățile sale obligatorii;

- îl vor avantaja capacitatea de prioritizare a task-urilor si atenția la detalii;

Cerințe:

· Experiența de 1-3 ani in suport tehnic (instalare, configurare, mentenanța echipamente)

· Cunoștințe privind rețele pentru supraveghere video CCTV si IP si Alarmare.

· Cunoștințe temeinice privind instalarea si depanarea echipamentelor IT.

· Experiența in operarea si întreținerea aplicațiilor sub Windows OS si in protecția antivirus.

· Cunoștințe in utilizarea si gestionarea programelor de acces la distanta (Team Viewer etc.)

· Abilitați de comunicare si lucru în echipa, atitudine pro activa, dinamism, responsabilitate.

· Capacitate de organizare si de coordonare a gestiunii materiale IT.

· Permis de conducere auto – categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Administrează / Coordonează / Instalează / Configurează / Întreține / Depanează - împreuna cu colegii:
Sisteme PC: hardware si software;

Gestiunii IT: Sisteme, periferice si software;

Oferă soluții tehnice la problemele care apar;

Rețele Date – implementare, depanare, upgrade;

Centrale telefonice si rețele de telefonie si fax ;

Rețele si sisteme de supraveghere video CCTV si IP ;

Sisteme de Alarmare si Control Acces;

Administrarea domeniilor web – cPanel;
  • Evidenta planurilor de rețea, a elementelor active a rețelelor si evidenta stațiilor de lucru;
  • Gestionarea sistemelor informaționale existente din punct de vedere al securității datelor - back-up;
  • Menține in buna funcționare stațiile de lucru, rezolva diverse probleme de soft/hard (înlocuiește/instalează componente noi si verifica compatibilitatea acestora etc.);

Acest post prevede o salarizare fixa intre 500 și 2.000 Euro NET în funcție de nivelul de experiența, nivelul de implicare și nivelul rezultatelor! + Bonuri de Masa + Sistem de Comisionare și Bonusare peste Salariul Fix în funcție de rezultate!

Alte Beneficii:
  • Posibilități de instruire si formare profesionala;
  • Mediu de lucru profesionist într-un colectiv dinamic orientat către performanta;
  • Respect și Aprecierea Rezultatelor muncii depuse.
  • Permanente oportunități de dezvoltare profesionala.
  • Posibilitatea reala de a avansa în cadrul unei firme într-o continua ascensiune!

Compania autorizată IGPR, angajează/caută colaboratori/parteneri in cadrul departamentului tehnic, specializați în următoarele poziții: Tehnician/Inginer - Sisteme de Securitate si IT&C pentru birourile din Iasi (Romania) si Dublin (Irlanda)

Ai experință, ești profesionist, vrei să te dezvolti, vrei să muncești pentru tine, E timpul pentru următorul Nivel.

O discutie nu te costa decat puțin timp! nu rata sa afli dacă oportunitatea este pentru tine.

Oportunitate de a te dezvolta în domeniile IT&C si Security.

Detinem Birou, Mașini: Renault Trafic-Van, Echipamente si unelte (fără fir) performante.

Portofoliu de clienti peste medie (Fermador, PrimaConstruct, Safir VAslui, Antibiotice, si mulți alții), experienta de peste 15 ani, cu contracte si proiecte în desfășurare.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024